Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: geen terugtrekking uit Gaza in geval wapenstilstand

Netanyahu: geen terugtrekking uit Gaza in geval wapenstilstand

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat Israël zijn militairen niet uit de Gazastrook zal terugtrekken als deel van een mogelijke nieuwe wapenstilstand. Israël heeft met onder andere Qatar en de Verenigde Staten een voorstel opgesteld en voorgelegd aan Hamas voor een wapenstilstand. Hamas zegt het voorstel te bestuderen.

Netanyahu zegt ook niet bereid te zijn duizenden Palestijnse gevangenen vrij te laten in ruil voor de vrijlating van gijzelaars die in Gaza worden vastgehouden. Eind november vorig jaar kwamen Israël en Hamas een dergelijke deal overeen. Toen werden de gewelddadigheden een week stilgelegd en gijzelaars en gevangenen vrijgelaten.

De Palestijnse groepering Islamitische Jihad zegt geen gijzelaars vrij te laten zolang er geen volledig staakt-het-vuren is en de Israëlische krijgsmacht zich niet terugtrekt uit de Gazastrook. Ook Hamasleider Ismail Haniyeh heeft gezegd dat een wapenstilstand en Israëlische terugtrekking voorwaarden zijn voor een nieuwe deal.

Meer uit Buitenland

Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

19 minuten geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

33 minuten geleden
Rechter in Miami wijst vrijlatingsverzoek van gebroeders Tate af

MIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.

1 uur geleden
Netanyahu claimt dat Iran op punt van instorten staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.

1 uur geleden
Vrouw omgekomen bij treinongeluk in Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.

3 uur geleden
Britse politie onderzoekt donaties Reform na undercoveractie

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt of de rechts-radicale partij Reform UK de regels voor het ontvangen van donaties heeft overtreden, meldt The Times. De partij van Nigel Farage kwam vorige week onder vuur te liggen na een uitzending van Channel 4 News. Verslaggevers maakten undercover afspraken met leden van Reform die tegen de regels in zouden gaan.

3 uur geleden
Rusland spaart wapens op voor komende strijd, waarschuwt Berlijn

BERLIJN (ANP) - De Duitse defensieminister Boris Pistorius waarschuwt dat Rusland wapens en munitie opspaart voor "latere conflicten". Rusland produceert veel meer dan het in de oorlog tegen Oekraïne erdoorheen jaagt, hield Pistorius het parlement in Berlijn woensdag voor.

3 uur geleden