Netanyahu gaf opdracht tot aanval met piepers op Hezbollah-leden
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in de kabinetsvergadering van zondag gezegd dat hij zelf de opdracht gaf tot de aanval met piepers en walkietalkies op Hezbollah in september. Dat heeft een woordvoerder van Netanyahu bevestigd nadat Israëlische media eerder zondag hadden bericht dat Israël achter de aanval zat.
"De pieperoperatie en de eliminatie van Hezbollah-leider Hassan Nasrallah werden uitgevoerd ondanks de tegenstand van hoge functionarissen in defensiekringen en politiek verantwoordelijken", zou Netanyahu hebben gezegd. Daarmee deelde de premier volgens waarnemers een sneer uit naar leger- en inlichtingenchefs en de onlangs ontslagen minister van Defensie Yoav Gallant.
Israël had tot nu toe niet publiekelijk de verantwoordelijkheid genomen voor de aanval, waarbij duizenden piepers en walkietalkies van Hezbollah-leden in Libanon en delen van Syrië gelijktijdig ontploften. Daarbij kwamen zeker 37 mensen om het leven en raakten bijna 3000 mensen gewond. VN-mensenrechtenchef Volker Türk noemde de aanval destijds een oorlogsmisdrijf omdat er sprake was van "geweld dat bedoeld was om terreur onder burgers te verspreiden".
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
20 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
45 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
14 uur geleden