Netanyahu gaf opdracht tot aanval met piepers op Hezbollah-leden
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in de kabinetsvergadering van zondag gezegd dat hij zelf de opdracht gaf tot de aanval met piepers en walkietalkies op Hezbollah in september. Dat heeft een woordvoerder van Netanyahu bevestigd nadat Israëlische media eerder zondag hadden bericht dat Israël achter de aanval zat.
"De pieperoperatie en de eliminatie van Hezbollah-leider Hassan Nasrallah werden uitgevoerd ondanks de tegenstand van hoge functionarissen in defensiekringen en politiek verantwoordelijken", zou Netanyahu hebben gezegd. Daarmee deelde de premier volgens waarnemers een sneer uit naar leger- en inlichtingenchefs en de onlangs ontslagen minister van Defensie Yoav Gallant.
Israël had tot nu toe niet publiekelijk de verantwoordelijkheid genomen voor de aanval, waarbij duizenden piepers en walkietalkies van Hezbollah-leden in Libanon en delen van Syrië gelijktijdig ontploften. Daarbij kwamen zeker 37 mensen om het leven en raakten bijna 3000 mensen gewond. VN-mensenrechtenchef Volker Türk noemde de aanval destijds een oorlogsmisdrijf omdat er sprake was van "geweld dat bedoeld was om terreur onder burgers te verspreiden".
Meer uit Buitenland
TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
19 minuten geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
1 uur geledenPARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.
2 uur geledenMANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.
3 uur geledenVAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.
3 uur geledenLONDEN/DEN HAAG (ANP) - Bij een grote betoging tegen de Iraanse regering voor de ambassade van het land in Londen, slaagde een demonstrant er zaterdag in het pand te beklimmen en de vlag te verwijderen. De demonstrant wist de oude Iraanse vlag te hijsen op een balkon. Het leidde tot groot enthousiasme onder de vele betogers. Korte tijd later verwijderde een werknemer van de ambassade het dundoek weer.
4 uur geleden