Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu gaf opdracht tot aanval met piepers op Hezbollah-leden

Netanyahu gaf opdracht tot aanval met piepers op Hezbollah-leden

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in de kabinetsvergadering van zondag gezegd dat hij zelf de opdracht gaf tot de aanval met piepers en walkietalkies op Hezbollah in september. Dat heeft een woordvoerder van Netanyahu bevestigd nadat Israëlische media eerder zondag hadden bericht dat Israël achter de aanval zat.

"De pieperoperatie en de eliminatie van Hezbollah-leider Hassan Nasrallah werden uitgevoerd ondanks de tegenstand van hoge functionarissen in defensiekringen en politiek verantwoordelijken", zou Netanyahu hebben gezegd. Daarmee deelde de premier volgens waarnemers een sneer uit naar leger- en inlichtingenchefs en de onlangs ontslagen minister van Defensie Yoav Gallant.

Israël had tot nu toe niet publiekelijk de verantwoordelijkheid genomen voor de aanval, waarbij duizenden piepers en walkietalkies van Hezbollah-leden in Libanon en delen van Syrië gelijktijdig ontploften. Daarbij kwamen zeker 37 mensen om het leven en raakten bijna 3000 mensen gewond. VN-mensenrechtenchef Volker Türk noemde de aanval destijds een oorlogsmisdrijf omdat er sprake was van "geweld dat bedoeld was om terreur onder burgers te verspreiden".

Meer uit Buitenland

Twee mannen opgepakt voor brandstichting synagoge Londen

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Londense politie heeft twee verdachten gearresteerd in verband met een poging tot brandstichting bij een synagoge in Noord-Londen. Het gaat om mannen van 17 en 19 jaar oud.

46 minuten geleden
Waarschuwing voor tsunami in Japan na zware aardbeving

HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.

2 uur geleden
Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

4 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

5 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

7 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

11 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

11 uur geleden