Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu gaf opdracht tot aanval met piepers op Hezbollah-leden

Netanyahu gaf opdracht tot aanval met piepers op Hezbollah-leden

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in de kabinetsvergadering van zondag gezegd dat hij zelf de opdracht gaf tot de aanval met piepers en walkietalkies op Hezbollah in september. Dat heeft een woordvoerder van Netanyahu bevestigd nadat Israëlische media eerder zondag hadden bericht dat Israël achter de aanval zat.

"De pieperoperatie en de eliminatie van Hezbollah-leider Hassan Nasrallah werden uitgevoerd ondanks de tegenstand van hoge functionarissen in defensiekringen en politiek verantwoordelijken", zou Netanyahu hebben gezegd. Daarmee deelde de premier volgens waarnemers een sneer uit naar leger- en inlichtingenchefs en de onlangs ontslagen minister van Defensie Yoav Gallant.

Israël had tot nu toe niet publiekelijk de verantwoordelijkheid genomen voor de aanval, waarbij duizenden piepers en walkietalkies van Hezbollah-leden in Libanon en delen van Syrië gelijktijdig ontploften. Daarbij kwamen zeker 37 mensen om het leven en raakten bijna 3000 mensen gewond. VN-mensenrechtenchef Volker Türk noemde de aanval destijds een oorlogsmisdrijf omdat er sprake was van "geweld dat bedoeld was om terreur onder burgers te verspreiden".

Meer uit Buitenland

Van corruptie verdachte Poolse oud-minister vlucht naar VS

WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.

9 minuten geleden
Parlement Israël zet eerste stap naar vervroegde verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.

16 minuten geleden
Eerste door VS uitgewezen personen aangekomen in Sierra Leone

FREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.

18 minuten geleden
Hof Filipijnen houdt uitvoering ICC-arrestatiebevel niet tegen

MANILLA (ANP/RTR) - Het Filipijnse hooggerechtshof stemt niet in met een verzoek van senator Ronald Dela Rosa over het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij hoopte dat het hof zijn arrestatie en overdracht aan het ICC in Den Haag tijdelijk zou tegenhouden.

52 minuten geleden
Warm welkom in Polen voor nieuwe Hongaarse leider Magyar

WARSCHAU (ANP/DPA/AFP/RTR) - De nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar is in Polen met ceremonieel vertoon ontvangen door zijn ambtgenoot Donald Tusk. Magyar versloeg vorige maand bij verkiezingen de langzittende leider Viktor Orbán en brengt nu zijn eerste bezoek aan het buitenland.

1 uur geleden
NAVO-landen willen geen vast percentage aan Oekraïnesteun leveren

BRUSSEL (ANP) - De Europese NAVO-landen weigeren af te spreken elk een vaste bijdrage vrij te maken voor de steun aan Oekraïne, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij had "gedurfd" voorgesteld dat ze 0,25 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) voortaan aan Oekraïne zouden besteden, maar daar is te weinig steun voor.

1 uur geleden
Opvarenden flotilla naar Ashdod gebracht

DEN HAAG (ANP) - De door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla worden naar de Israëlische havenstad Ashdod gebracht. Een woordvoerster van de Nederlandse delegatie bevestigt berichtgeving van de NOS dat ze dat te horen hebben gekregen van internationale organisaties en het ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden