Netanyahu en Gantz op bezoek bij Donald Trump
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zijn politieke rivaal Benny Gantz brengen komende week een bezoek aan de Amerikaanse president Donald Trump. Het bezoek is dinsdag.
Volgens ingewijden en Israëlische media krijgen de twee details van het langverwachte en nog geheime vredesplan van de VS voor de regio. Trump noemde dat via Twitter echter "pure speculaties".
Netanyahu en Gantz maken zich op voor nieuwe verkiezingen begin maart. Het zijn de derde parlementsverkiezingen in een jaar tijd in Israël. Na de vorige twee kregen de partijen het niet voor elkaar een coalitie te smeden. Gantz is met zijn centrumpartij Blauw en Wit de belangrijkste uitdager van de rechtse Likud van Netanyahu.
Kans
Volgens Netanyahu was het zijn idee om ook Gantz uit te nodigen. "Ik denk dat het belangrijk is dat wij deze historische kans niet missen."
Trumps schoonzoon Jared Kushner heeft de leiding over het vredesproject van de Amerikanen maar hij heeft maar weinig diplomatieke steun. Verder is niet duidelijk wie de volgende premier van Israël gaat worden dus hij weet niet met wie hij moet onderhandelen.
Het bericht van het bezoek aan het Witte Huis wordt gezien als een steun in de rug voor Netanyahu. Die heeft drie corruptiezaken aan zijn broek en moet vechten om te worden herkozen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
12 uur geleden