Netanyahu en Gantz op bezoek bij Donald Trump
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zijn politieke rivaal Benny Gantz brengen komende week een bezoek aan de Amerikaanse president Donald Trump. Het bezoek is dinsdag.
Volgens ingewijden en Israëlische media krijgen de twee details van het langverwachte en nog geheime vredesplan van de VS voor de regio. Trump noemde dat via Twitter echter "pure speculaties".
Netanyahu en Gantz maken zich op voor nieuwe verkiezingen begin maart. Het zijn de derde parlementsverkiezingen in een jaar tijd in Israël. Na de vorige twee kregen de partijen het niet voor elkaar een coalitie te smeden. Gantz is met zijn centrumpartij Blauw en Wit de belangrijkste uitdager van de rechtse Likud van Netanyahu.
Kans
Volgens Netanyahu was het zijn idee om ook Gantz uit te nodigen. "Ik denk dat het belangrijk is dat wij deze historische kans niet missen."
Trumps schoonzoon Jared Kushner heeft de leiding over het vredesproject van de Amerikanen maar hij heeft maar weinig diplomatieke steun. Verder is niet duidelijk wie de volgende premier van Israël gaat worden dus hij weet niet met wie hij moet onderhandelen.
Het bericht van het bezoek aan het Witte Huis wordt gezien als een steun in de rug voor Netanyahu. Die heeft drie corruptiezaken aan zijn broek en moet vechten om te worden herkozen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De Noorse politie heeft zondagavond Marius Borg Høiby, de zoon van kroonprinses Mette-Marit, opgepakt. Dat hebben de advocaat van Høiby en de politie van Oslo maandag bevestigd aan het Noorse persbureau NTB. Er zijn nieuwe aanklachten tegen hem ingediend, namelijk bedreiging met een mes, mishandeling en het schenden van een contactverbod.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwerpt het besluit van Iran om legers van EU-landen voortaan als terroristische groeperingen te bestempelen, laat een woordvoerder weten. Iran nam dat besluit als vergelding nadat de EU vorige week besloot de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Dat deed de EU vanwege de duizenden doden die zijn gevallen door hard ingrijpen van het Iraanse regime bij protesten.
38 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn militaire leiders opdracht gegeven te reageren op een reeks aanvallen op de Oekraïense logistiek. Vooral de spoorweginfrastructuur ligt onder vuur, meldt hij op X. "Er waren met name aanvallen in de regio Dnipro en in Zaporizja, specifiek gericht op spoorwegfaciliteiten."
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een veroordeelde Britse seriemoordenaar, bekend als de Suffolk Strangler, heeft toegegeven schuldig te zijn aan nog een moord. Het 17-jarige slachtoffer, Victoria Hall, werd in 1999 ontvoerd en gedood.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
3 uur geleden