Netanyahu eist lijst gijzelaars voordat wapenstilstand kan ingaan
JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil pas verder met de wapenstilstand voor de Palestijnse Gazastrook als hij de lijst krijgt met namen van de gijzelaars die door de Palestijnse beweging Hamas moeten worden vrijgelaten. Hij laat dit op de valreep weten op X. Eerder was overeengekomen dat het staakt-het-vuren met ruil van gijzelaars tegen Palestijnse gevangenen zondag begint.
"We gaan pas verder met de overeenkomst als we de lijst ontvangen van de ontvoerden die moeten worden vrijgelaten, zoals afgesproken", stelt Netanyahu. "Israël tolereert geen schendingen van de overeenkomst. De verantwoordelijkheid ligt volledig bij Hamas."
In het akkoord staat dat Hamas de namen van de gijzelaars minstens 24 uur voor hun vrijlating moet verstrekken, benadrukt The Times of Israel. Zondagmiddag zouden de eersten worden vrijgelaten, melden andere Israëlische media. Het zou gaan om drie vrouwen.
Van Hamasbronnen is vernomen dat de lijst met de namen van de drie burgers de komende uren wordt ingediend.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
5 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
6 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
7 uur geleden