Netanyahu: einde van intense fase van oorlog tegen Hamas nabij
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat de zware gevechten van het Israëlische leger tegen Hamas in de stad Rafah, in het zuiden van de Gazastrook, bijna voorbij zijn. Dat betekent niet dat de oorlog in Gaza bijna afgelopen is, aldus de premier.
"De intense fase van de strijd tegen Hamas staat op het punt te eindigen", zei Netanyahu in een interview met de conservatieve Israëlische zender Channel 14. "Het betekent niet dat de oorlog bijna voorbij is, maar dat de heftigste fase van de oorlog in Gaza op het punt staat te eindigen in Rafah."
Zodra de hevige gevechten in Gaza voorbij zijn, zal Israël volgens Netanyahu meer troepen inzetten langs de noordelijke grens met Libanon, waar de gevechten met Hezbollah zijn geëscaleerd. "In de eerste plaats voor defensieve doeleinden", legde hij uit. "Ten tweede om geëvacueerde bewoners naar huis te laten terugkeren." Veel Israëli's uit plaatsen nabij de grens met Libanon zijn om de gevechten geëvacueerd.
Netanyahu herhaalde op Channel 14 ook dat hij niets ziet in het idee dat de op de Westelijke Jordaanoever gevestigde Palestijnse Autoriteit het bestuur van Gaza van Hamas overneemt.
Meer uit Buitenland
TAIZ (ANP/AFP) - Bij een aanval op een groentemarkt in het zuidwesten van Jemen zijn volgens de Houthi's zeker twintig mensen om het leven gekomen. Het zou gaan om een Saudische luchtaanval, waarbij meerdere raketten werden ingezet, aldus het door de Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Tien mensen zouden gewond zijn geraakt.
58 minuten geledenLAKELAND (ANP) - De vader van Meghan, de vrouw van de Britse prins Harry, is opgepakt in Florida voor het bezit van kinderporno. De lokale autoriteiten hebben de 82-jarige Thomas Markle aangehouden in zijn verzorgingshuis. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CBS.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is veroordeeld tot tweehonderd jaar gevangenisstraf voor de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij heeft volgens de rechtbank in Nairobi zijn volgelingen opgedragen zichzelf en hun kinderen uit te hongeren om "Jezus te ontmoeten".
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse omroep Sky heeft vrijdag een bedreiging ontvangen, een paar uur nadat onder meer de Ierse omroep RTÉ een bommelding had binnengekregen. "Sky is een van de mediaorganisaties die een beveiligingsdreiging hebben ontvangen", meldt de omroep in Sky News.
3 uur geledenDUBLIN (ANP) - In de bommelding die werd verstuurd naar Ierse media wordt een link gelegd naar de bommeldingen bij passagiersvliegtuigen in Europa. De Ierse omroep RTÉ meldt dat de afzender dit claimt in een mail. Meerdere gebouwen van Ierse media werden ontruimd.
3 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De luchthaven in Praag meldt dat vrijdag zeker acht vluchten van en naar het vliegveld te maken hebben met bommeldingen. Het gaat onder meer om een vlucht met Nederland als bestemming.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - Er zijn vrijdag opnieuw bommeldingen gedaan voor Europese vluchten. Dit soort meldingen ontregelen deze week het vliegverkeer in Europa, tientallen vliegtuigen kregen er de afgelopen dagen mee te maken. Er zijn vooralsnog nergens explosieven gevonden. Ook is nog niet bekend waar de meldingen vandaan komen.
5 uur geleden