Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: einde van intense fase van oorlog tegen Hamas nabij

Netanyahu: einde van intense fase van oorlog tegen Hamas nabij

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat de zware gevechten van het Israëlische leger tegen Hamas in de stad Rafah, in het zuiden van de Gazastrook, bijna voorbij zijn. Dat betekent niet dat de oorlog in Gaza bijna afgelopen is, aldus de premier.

"De intense fase van de strijd tegen Hamas staat op het punt te eindigen", zei Netanyahu in een interview met de conservatieve Israëlische zender Channel 14. "Het betekent niet dat de oorlog bijna voorbij is, maar dat de heftigste fase van de oorlog in Gaza op het punt staat te eindigen in Rafah."

Zodra de hevige gevechten in Gaza voorbij zijn, zal Israël volgens Netanyahu meer troepen inzetten langs de noordelijke grens met Libanon, waar de gevechten met Hezbollah zijn geëscaleerd. "In de eerste plaats voor defensieve doeleinden", legde hij uit. "Ten tweede om geëvacueerde bewoners naar huis te laten terugkeren." Veel Israëli's uit plaatsen nabij de grens met Libanon zijn om de gevechten geëvacueerd.

Netanyahu herhaalde op Channel 14 ook dat hij niets ziet in het idee dat de op de Westelijke Jordaanoever gevestigde Palestijnse Autoriteit het bestuur van Gaza van Hamas overneemt.

Meer uit Buitenland

Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

1 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

5 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

10 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

11 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

18 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

22 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

22 uur geleden