Netanyahu dringt aan op vertrek blauwhelmen VN uit delen Libanon
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de secretaris-generaal van de Verenigde Naties aangedrongen op het vertrek van vredesmacht UNIFIL uit de delen van Libanon waar wordt gevochten. Hij riep VN-topman António Guterres in een videoboodschap op de troepen voor hun eigen veiligheid meteen terug te trekken. "Het moet nu worden gedaan, onmiddellijk."
Netanyahu stelde dat door Israël herhaaldelijk is gevraagd om evacuatie van de VN-troepen. Die zijn door hun aanwezigheid in Libanon feitelijk gijzelaars van Hezbollah, zei hij. UNIFIL bestaat uit duizenden militairen uit tientallen landen en kwam de afgelopen dagen zelf onder vuur te liggen. Er zou onder meer zijn geschoten op het hoofdkwartier in Naqoura. Meerdere blauwhelmen raakten gewond. UNIFIL, de afkorting van United Nations Interim Force in Lebanon, verwijt Israël opzettelijk posities van de militairen te hebben bestookt.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
6 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
9 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
10 uur geleden