Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: deal met Emiraten 'begin van een nieuw tijdperk'

Netanyahu: deal met Emiraten 'begin van een nieuw tijdperk'

JERUZALEM (ANP/AFP) - De deal tussen Israël en de Verenigde Arabische Emiraten is het begin van een "nieuw tijdperk" voor Israël en de Arabische wereld. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die benadrukte dat het akkoord niet betekent dat de annexatie van delen van de Westelijke Jordaanoever nu definitief van de baan is.

Israël en de VAE hebben na Amerikaanse bemiddeling afgesproken hun relatie te normaliseren. De landen onderhielden voorheen formeel geen diplomatieke betrekkingen, maar hebben volgens waarnemers wel een gezamenlijke rivaal in Iran. Ook de VS en Iran hebben een zeer gespannen relatie.

De machtige kroonprins van Abu Dhabi zei op Twitter dat het akkoord met Israël verdere Israëlische annexatie van Palestijnse gebieden voorkomt. Netanyahu maakte later tijdens een toespraak op televisie duidelijk dat de geplande overname van gebieden op de Westelijke Jordaanoever alleen wordt opgeschort.

Uitstel

De premier zei volgens nieuwssite Times of Israël dat de VS alleen om uitstel van de annexatie hebben gevraagd. Hij zei niet wanneer zijn plannen dan alsnog kunnen worden uitgevoerd. Wel sprak hij de verwachting uit dat meer Arabische landen banden met Israël zullen aangaan.

De annexatieplannen van Netanyahu liggen internationaal zeer gevoelig en ook de Palestijnen zijn er fel op tegen. De premier heeft zich onder meer uitgesproken voor het inlijven van Joodse nederzettingen. Die bevinden zich in gebieden die door Israël zijn bezet, maar worden geclaimd door de Palestijnen.

De Palestijnse leider Mahmoud Abbas zal spoedberaad houden met topmedewerkers. De Palestijnse Autoriteit komt daarna met een standpunt over het historische akkoord. De machtige Hamas-beweging heeft al laten weten de deal niet te zien zitten.

Meer uit Buitenland

Zelensky vrijdag naar Parijs voor gesprek met Macron

PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.

1 uur geleden
Iran valt brandstoftanks in Bahrein aan

MANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.

1 uur geleden
Senegal komt met nog strengere anti-lhbti-wet

DAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.

2 uur geleden
Chef van Deens toprestaurant vertrekt na beschuldigingen geweld

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.

2 uur geleden
Twee olietankers aangevallen in Iraakse wateren

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.

2 uur geleden
Rode Kruis: humanitaire nachtmerrie voor Soedanese vluchtelingen

GENÈVE (ANP) - De situatie in vluchtelingenkampen rond Soedan verandert langzaam in een humanitaire nachtmerrie, waarschuwt het Rode Kruis. Buurlanden als Ethiopië, Tsjaad en Zuid-Soedan vangen volgens de hulporganisatie miljoenen vluchtelingen op, terwijl financiering opdroogt en er niet genoeg voedsel en schoon water is. In sommige grensgebieden is het aantal mensen vertienvoudigd.

2 uur geleden
Toren in Dubai geraakt door Iraanse drone

DUBAI (ANP/AFP) - Een Iraanse drone heeft in de nacht van woensdag op donderdag een toren in Dubai geraakt. Volgens de autoriteiten in het emiraat ging het om een drone die op een gebouw in de buurt van Creek Harbour was gevallen. Hulpdiensten zouden de "kleine" brand hebben geblust en er zijn geen gewonden gevallen.

2 uur geleden