Netanyahu brengt bezoek aan grensgebied met Syrië
DAMASCUS (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag een bezoek gebracht aan de noordelijke grens met Syrië. Volgens zijn kantoor nam Netanyahu deel aan een bijeenkomst met hooggeplaatste militaire functionarissen en topfunctionarissen op het gebied van veiligheid.
De veiligheidsbijeenkomst vond plaats op een strategische berg binnen de door de VN gepatrouilleerde bufferzone tussen Syrië en de door Israël bezette Golanhoogten.
Bronnen meldden eerder op dinsdag aan persbureau Reuters dat Netanyahu onderweg zou zijn naar Caïro om te praten over een mogelijk staakt-het-vuren in Gaza. Mogelijk zou er in de komende dagen al een akkoord getekend kunnen worden.
Een Egyptische bron heeft het naderende bezoek van Netanyahu aan Caïro tegenover de staatszender Al Qahera News TV tegengesproken.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
5 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
7 uur geleden