Netanyahu blokkeert terugkeer Palestijnen naar noorden Gaza
JERUZALEM/CAÏRO (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu staat toch niet toe dat Palestijnen dit weekeinde kunnen teruggaan naar het noorden van de Gazastrook. Hij eist dat Hamas eerst een vrouwelijke burger vrijlaat. Volgens hem was dat afgesproken, maar de vrouw, Arbel Yehud, is nog niet vrijgelaten.
De vrijlating van Palestijnse gevangenen gaat zoals overeengekomen door, nadat Hamas zaterdag vier gijzelaars had vrijgelaten. Het zijn vrouwelijke militairen. Volgens Netanyahu zouden eerst de burgers vrijkomen.
Hamas heeft in een reactie laten weten dat Yehud gezond is en komende zaterdag wordt vrijgelaten. Yehud zou mogelijk niet door Hamas worden gegijzeld, maar door een groep die zich Palestijnse Islamitische Jihad noemt.
Aankondiging
De aankondiging van Netanyahu betekent ook dat de zone waarmee de Israëlische bezettingsmacht het noorden van het zuiden van de strook scheidt, niet zoals voorzien zondag wordt ontruimd. De strook land wordt de Netzarim-corridor genoemd.
Hamas betitelt het Israëlische beleid als uitstel van de uitvoering van de bestandsakkoorden. De beweging waarschuwt dat dit gevolgen zou kunnen hebben voor de verdere uitvoering van de akkoorden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen een passagiersvlucht en een brandweerwagen op de New Yorkse luchthaven LaGuardia zijn zo'n veertig inzittenden gewond geraakt. Dat meldt de transportautoriteit in New York. Van de 41 mensen die werden overgebracht naar het ziekenhuis, liggen er nog altijd negen daar, meldt directeur Kathryn Garcia van de Port Authority of New York.
30 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Franse socialistische premier Lionel Jospin is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie, schrijven Franse media. Volgens persbureau AFP zou Jospin in januari al een zware operatie hebben ondergaan. Een doodsoorzaak wordt niet genoemd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse defensieraad waarschuwt dat bij een aanval op de zuidelijke kust en eilanden van Iran er zeemijnen zullen worden gelegd om de route naar de Perzische Golf af te snijden. Daarover schrijven Iraanse staatsmedia.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De cockpitcrew van het vliegtuig dat op een brandweerwagen botste bij luchthaven LaGuardia in New York is overleden. Dat meldt NBC News. Eerder werd gemeld dat naast de piloten twee politieagenten in de brandweerwagen gewond raakten bij het voorval. Zij zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis. Het vliegverkeer is tot nader order stilgelegd op de luchthaven voor onderzoek.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bij een botsing tussen een vliegtuig van Air Canada Express en een brandweerwagen op een landingsbaan van vliegveld LaGuardia in New York zijn vier mensen gewond geraakt. Dat meldt onder meer NBC News. Onder de gewonden zijn de piloot en copiloot; zij zouden zwaargewond zijn. Een sergeant en een politieagent zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis, schrijft NBC.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Vier ambulances van een Joodse organisatie in het noorden van Londen zijn in de nacht van zondag op maandag in brand gestoken, meldt de Britse politie. Zij zegt de brandstichting te behandelen als een "antisemitisch haatmisdrijf".
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De hoeveelheid warmte die door de aarde wordt vastgehouden heeft in 2025 een recordniveau bereikt, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties maandag. Volgens de organisatie kunnen de gevolgen van die opwarming duizenden jaren aanhouden.
5 uur geleden