Netanyahu blokkeert terugkeer Palestijnen naar noorden Gaza
JERUZALEM/CAÏRO (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu staat toch niet toe dat Palestijnen dit weekeinde kunnen teruggaan naar het noorden van de Gazastrook. Hij eist dat Hamas eerst een vrouwelijke burger vrijlaat. Volgens hem was dat afgesproken, maar de vrouw, Arbel Yehud, is nog niet vrijgelaten.
De vrijlating van Palestijnse gevangenen gaat zoals overeengekomen door, nadat Hamas zaterdag vier gijzelaars had vrijgelaten. Het zijn vrouwelijke militairen. Volgens Netanyahu zouden eerst de burgers vrijkomen.
Hamas heeft in een reactie laten weten dat Yehud gezond is en komende zaterdag wordt vrijgelaten. Yehud zou mogelijk niet door Hamas worden gegijzeld, maar door een groep die zich Palestijnse Islamitische Jihad noemt.
Aankondiging
De aankondiging van Netanyahu betekent ook dat de zone waarmee de Israëlische bezettingsmacht het noorden van het zuiden van de strook scheidt, niet zoals voorzien zondag wordt ontruimd. De strook land wordt de Netzarim-corridor genoemd.
Hamas betitelt het Israëlische beleid als uitstel van de uitvoering van de bestandsakkoorden. De beweging waarschuwt dat dit gevolgen zou kunnen hebben voor de verdere uitvoering van de akkoorden.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
4 uur geleden