Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu blokkeert terugkeer Palestijnen naar noorden Gaza

Netanyahu blokkeert terugkeer Palestijnen naar noorden Gaza

JERUZALEM/CAÏRO (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu staat toch niet toe dat Palestijnen dit weekeinde kunnen teruggaan naar het noorden van de Gazastrook. Hij eist dat Hamas eerst een vrouwelijke burger vrijlaat. Volgens hem was dat afgesproken, maar de vrouw, Arbel Yehud, is nog niet vrijgelaten.

De vrijlating van Palestijnse gevangenen gaat zoals overeengekomen door, nadat Hamas zaterdag vier gijzelaars had vrijgelaten. Het zijn vrouwelijke militairen. Volgens Netanyahu zouden eerst de burgers vrijkomen.

Hamas heeft in een reactie laten weten dat Yehud gezond is en komende zaterdag wordt vrijgelaten. Yehud zou mogelijk niet door Hamas worden gegijzeld, maar door een groep die zich Palestijnse Islamitische Jihad noemt.

Aankondiging

De aankondiging van Netanyahu betekent ook dat de zone waarmee de Israëlische bezettingsmacht het noorden van het zuiden van de strook scheidt, niet zoals voorzien zondag wordt ontruimd. De strook land wordt de Netzarim-corridor genoemd.

Hamas betitelt het Israëlische beleid als uitstel van de uitvoering van de bestandsakkoorden. De beweging waarschuwt dat dit gevolgen zou kunnen hebben voor de verdere uitvoering van de akkoorden.

Meer uit Buitenland

Israël voert ook na bestand Iran aanvallen uit op Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft ook na het ingaan van het staakt-het-vuren met Iran aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon, melden Libanese staatsmedia. Bemiddelaar Pakistan stelde dat het bestand ook gold voor Libanon, maar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dat dat in zijn optiek niet zo was. Israël vaardigde daarna ook een evacuatiebevel uit voor een gebouw in de Zuid-Libanese stad Tyrus.

4 minuten geleden
Iran: Trump accepteert onze eisen voor einde aan de oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse staatsmedia melden dat de Amerikaanse president Donald Trump "onze eisen voor een einde van de oorlog" heeft geaccepteerd.

1 uur geleden
Door Trump gesteunde kandidaat wint zetel Marjorie Taylor Greene

ATLANTA (ANP) - De Republikein Clay Fuller, een voormalig aanklager die werd gesteund door president Donald Trump, heeft dinsdag een beslissende tweede stemronde in de Amerikaanse staat Georgia gewonnen. Hij volgt hiermee de conservatieve politica Marjorie Taylor Greene op in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, zo meldt NBC News.

1 uur geleden
Starmer reist naar Golfregio na ingaan staakt-het-vuren

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer reist af naar de Golfregio na het ingaan van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, meldt de BBC op basis van Downing Street. Starmer zal met de leiders in de regio onder meer praten over de heropening van de Straat van Hormuz en de rol die het Verenigd Koninkrijk daarbij kan spelen.

1 uur geleden
Iran stelt voortgang uraniumverrijking en opheffing sancties voor

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse tienpuntenplan, dat de basis moet vormen voor onderhandelingen over een einde van de oorlog, houdt in dat de Verenigde Staten instemmen met de voortzetting van het Iraanse programma voor de verrijking van uranium en de opheffing van alle sancties. Dat melden Iraanse media.

1 uur geleden
Merz: Duitsland blij met bestand, nu verder onderhandelen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is blij dat Iran en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over een staakt-het-vuren van twee weken. "Het doel moet nu zijn om de komende dagen te onderhandelen over een duurzaam einde aan de oorlog. Dat is alleen via diplomatieke weg te bereiken", schrijft hij in een verklaring. Duitsland wil volgens Merz ook bijdragen aan de heropening van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Trump: VS zullen helpen bij verkeersafwikkeling in Straat Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen helpen bij de verkeersafwikkeling in de Straat van Hormuz. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump rond middernacht (lokale tijd) aan op Truth Social.

2 uur geleden