Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu blokkeert terugkeer Palestijnen naar noorden Gaza

Netanyahu blokkeert terugkeer Palestijnen naar noorden Gaza

JERUZALEM/CAÏRO (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu staat toch niet toe dat Palestijnen dit weekeinde kunnen teruggaan naar het noorden van de Gazastrook. Hij eist dat Hamas eerst een vrouwelijke burger vrijlaat. Volgens hem was dat afgesproken, maar de vrouw, Arbel Yehud, is nog niet vrijgelaten.

De vrijlating van Palestijnse gevangenen gaat zoals overeengekomen door, nadat Hamas zaterdag vier gijzelaars had vrijgelaten. Het zijn vrouwelijke militairen. Volgens Netanyahu zouden eerst de burgers vrijkomen.

Hamas heeft in een reactie laten weten dat Yehud gezond is en komende zaterdag wordt vrijgelaten. Yehud zou mogelijk niet door Hamas worden gegijzeld, maar door een groep die zich Palestijnse Islamitische Jihad noemt.

Aankondiging

De aankondiging van Netanyahu betekent ook dat de zone waarmee de Israëlische bezettingsmacht het noorden van het zuiden van de strook scheidt, niet zoals voorzien zondag wordt ontruimd. De strook land wordt de Netzarim-corridor genoemd.

Hamas betitelt het Israëlische beleid als uitstel van de uitvoering van de bestandsakkoorden. De beweging waarschuwt dat dit gevolgen zou kunnen hebben voor de verdere uitvoering van de akkoorden.

Meer uit Buitenland

Afscheidsdienst voor Noorse koning Harald afgelopen

OSLO (ANP) - De afscheidsdienst voor koning Harald in de Domkerk in Oslo is afgelopen. Even na 14.00 uur werd de kist met daarin het lichaam van de overleden koning de kerk uitgedragen. Vlak daarna volgde een fly-over van de luchtmacht. Vier gevechtsvliegtuigen vlogen in de zogenoemde missing-manformatie over de stad.

11 minuten geleden
Duitsland schort telefoongesprek met Trump tot nader order op

BERLIJN (ANP/AFP) - Een telefoongesprek tussen de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Amerikaanse president Donald Trump is tot nader order opgeschort. Dat meldt een woordvoerder van de Duitse overheid. De twee bewindslieden zouden contact met elkaar hebben rond de 25e jaardag van de aanslagen op New York en Washington van 11 september 2001. Een reden voor het uitstel werd niet genoemd.

30 minuten geleden
Netanyahu klaagt krant aan na stuk over waarschuwing aanval Hamas

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu klaagt de krant Haaretz aan na een artikel over de aanval van Hamas op Israël in oktober 2023. Daarin stond dat hij door de president van de Verenigde Arabische Emiraten was gewaarschuwd voor het geweld.

44 minuten geleden
Noorse premier Støre dankbaar voor 'menselijke' koning Harald

OSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre is "diep dankbaar" voor de 35 jaar dat Harald koning van Noorwegen was. De vorst maakte zijn functie "menselijk", aldus Støre tijdens de uitvaartdienst voor Harald in de Domkerk in Oslo.

53 minuten geleden
Servische president ontbindt parlement na aanhoudende protesten

BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft per decreet het Servische parlement ontbonden. Verkiezingen waren aanvankelijk gepland voor december 2027, maar zullen nu 25 oktober worden gehouden. Vučić gaat daarmee mee in de eisen van demonstranten in het land, die al maandenlang protesteren tegen de regering.

1 uur geleden
Rouwstoet koning Harald aangekomen bij Domkerk

OSLO (ANP) - De rouwstoet rond de uitvaart van de Noorse koning Harald is aangekomen bij de Domkerk in Oslo. Bij aankomst werden koning Haakon en de overige leden van de Noorse koninklijke familie welkom geheten door de bisschop van Oslo, Sunniva Gylver, en Olav Fykse Tveit, de leider van de Noorse kerk.

1 uur geleden
Rouwstoet met kist Harald op weg naar Domkerk

OSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".

2 uur geleden