Netanyahu blijft bij eis namen gijzelaars, wapenstilstand onzeker
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de geplande wapenstilstand tussen Israël en Hamas zondagochtend om 07.30 uur Nederlandse tijd niet doorgaat als hij dan van Hamas nog geen lijst heeft gekregen met de namen van gijzelaars die de organisatie vrij zal laten als onderdeel van de deal.
Hamas zegt te kampen met technische problemen waardoor de lijst nog niet rond is. De beweging bevestigt in een verklaring wel haar "toewijding" aan de uitvoering van de deal.
Zaterdagavond had Netanyahu al gewaarschuwd dat de ruil van Palestijnse gevangenen tegen gijzelaars niet zou plaatsvinden, tenzij de lijst met namen zou worden verstrekt. Hij zei ook dat het staakt-het-vuren in elk geval "tijdelijk" is en dat Israël zich het recht voorbehoudt om de oorlog te hervatten. De premier rekent daarbij op Amerikaanse steun.
In principe zou vanaf zondagochtend een staakt-het-vuren gelden dat in een eerste fase zes weken moet duren. In die periode zouden ook 33 Israëlische gijzelaars worden geruild tegen 1904 Palestijnse gevangenen.
In de nacht van vrijdag op zaterdag gaf de Israëlische regering haar goedkeuring voor de deal, die mede is onderhandeld door diplomaten uit Qatar, Egypte en de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/AFP) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.
20 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán brengt deze vrijdag nog een bezoek aan de Russische president Vladimir Poetin in Moskou. Hij wil praten over de olie- en gasleveringen aan Hongarije en over mogelijke vredesinspanningen voor de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
37 minuten geledenSONGKHLA (ANP/AFP/RTR) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 87 doden gevallen door de overstromingen.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
6 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
6 uur geleden