Netanyahu blijft bij eis namen gijzelaars, wapenstilstand onzeker
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de geplande wapenstilstand tussen Israël en Hamas zondagochtend om 07.30 uur Nederlandse tijd niet doorgaat als hij dan van Hamas nog geen lijst heeft gekregen met de namen van gijzelaars die de organisatie vrij zal laten als onderdeel van de deal.
Hamas zegt te kampen met technische problemen waardoor de lijst nog niet rond is. De beweging bevestigt in een verklaring wel haar "toewijding" aan de uitvoering van de deal.
Zaterdagavond had Netanyahu al gewaarschuwd dat de ruil van Palestijnse gevangenen tegen gijzelaars niet zou plaatsvinden, tenzij de lijst met namen zou worden verstrekt. Hij zei ook dat het staakt-het-vuren in elk geval "tijdelijk" is en dat Israël zich het recht voorbehoudt om de oorlog te hervatten. De premier rekent daarbij op Amerikaanse steun.
In principe zou vanaf zondagochtend een staakt-het-vuren gelden dat in een eerste fase zes weken moet duren. In die periode zouden ook 33 Israëlische gijzelaars worden geruild tegen 1904 Palestijnse gevangenen.
In de nacht van vrijdag op zaterdag gaf de Israëlische regering haar goedkeuring voor de deal, die mede is onderhandeld door diplomaten uit Qatar, Egypte en de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
BARQUISIMETO (ANP) - De Venezolaanse bevolking verkeert zondagochtend nog steeds in een staat van "shock" volgens verschillende ooggetuigen in de Venezolaanse stad Barquisimeto. Het is zeer rustig op straat. Voor benzinepompen en winkels met etenswaren vormen zich in de grote steden al minder rijen dan zaterdag.
26 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ziet in de protesten in Iran een mogelijk keerpunt. "Het is heel goed mogelijk dat we een moment hebben bereikt waarop het Iraanse volk zijn lot in eigen handen neemt", verklaarde hij volgens zijn kantoor.
31 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Steeds minder mensen vragen asiel aan in Duitsland. Het ging volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken om ruim 113.000 nieuwe asielaanvragen in 2025, veel minder dan een jaar eerder. Toen betrof het bijna 230.000 aanvragen en in 2023 circa 329.000.
1 uur geledenBARQUISIMETO (ANP) - Het herstel van de democratie in Venezuela zal een langdurig proces vol gevaren en valstrikken zijn. Dat zegt oud-hoofdredacteur José Ángel Ocanto (69) van het inmiddels verdwenen regionale dagblad El Impulso vanuit de Venezolaanse stad Barquisimeto tegen het ANP. "Alleen een transitie die voortkomt uit de diepste gevoelens van het Venezolaanse volk is een betrouwbare garantie voor stabiliteit en een veelbelovende toekomst van Venezuela", aldus Ocanto.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea vindt de Amerikaanse militaire actie tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro "een ernstige inbreuk op de soevereiniteit van een land". Het toont volgens Pyongyang weer aan wat de ware natuur is van de VS, een "brute schurkenstaat".
3 uur geledenZÜRICH/CRANS (ANP/AFP/RTR) - De Zwitserse autoriteiten hebben nog zestien omgekomen slachtoffers van de brand op oudejaarsavond in Crans-Montana geïdentificeerd. Daarmee komt het totaal op 24 geïdentificeerde doden. Bij de brand in een café in de wintersportplaats kwamen veertig mensen om het leven en raakten er meer dan honderd veelal zeer ernstig gewond.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung is een vierdaags staatsbezoek aan China begonnen. Hij vertrok kort nadat Noord-Korea weer raketten had afgevuurd. Het is het eerste bezoek van Lee aan China sinds hij in juni president werd. Het is ook het eerste staatsbezoek van een Zuid-Koreaanse president aan China sinds 2019.
5 uur geleden