Netanyahu blijft bij eis namen gijzelaars, wapenstilstand onzeker
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de geplande wapenstilstand tussen Israël en Hamas zondagochtend om 07.30 uur Nederlandse tijd niet doorgaat als hij dan van Hamas nog geen lijst heeft gekregen met de namen van gijzelaars die de organisatie vrij zal laten als onderdeel van de deal.
Hamas zegt te kampen met technische problemen waardoor de lijst nog niet rond is. De beweging bevestigt in een verklaring wel haar "toewijding" aan de uitvoering van de deal.
Zaterdagavond had Netanyahu al gewaarschuwd dat de ruil van Palestijnse gevangenen tegen gijzelaars niet zou plaatsvinden, tenzij de lijst met namen zou worden verstrekt. Hij zei ook dat het staakt-het-vuren in elk geval "tijdelijk" is en dat Israël zich het recht voorbehoudt om de oorlog te hervatten. De premier rekent daarbij op Amerikaanse steun.
In principe zou vanaf zondagochtend een staakt-het-vuren gelden dat in een eerste fase zes weken moet duren. In die periode zouden ook 33 Israëlische gijzelaars worden geruild tegen 1904 Palestijnse gevangenen.
In de nacht van vrijdag op zaterdag gaf de Israëlische regering haar goedkeuring voor de deal, die mede is onderhandeld door diplomaten uit Qatar, Egypte en de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
29 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
39 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.
2 uur geleden