Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu blijft bij eis namen gijzelaars, wapenstilstand onzeker

Netanyahu blijft bij eis namen gijzelaars, wapenstilstand onzeker

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de geplande wapenstilstand tussen Israël en Hamas zondagochtend om 07.30 uur Nederlandse tijd niet doorgaat als hij dan van Hamas nog geen lijst heeft gekregen met de namen van gijzelaars die de organisatie vrij zal laten als onderdeel van de deal.

Hamas zegt te kampen met technische problemen waardoor de lijst nog niet rond is. De beweging bevestigt in een verklaring wel haar "toewijding" aan de uitvoering van de deal.

Zaterdagavond had Netanyahu al gewaarschuwd dat de ruil van Palestijnse gevangenen tegen gijzelaars niet zou plaatsvinden, tenzij de lijst met namen zou worden verstrekt. Hij zei ook dat het staakt-het-vuren in elk geval "tijdelijk" is en dat Israël zich het recht voorbehoudt om de oorlog te hervatten. De premier rekent daarbij op Amerikaanse steun.

In principe zou vanaf zondagochtend een staakt-het-vuren gelden dat in een eerste fase zes weken moet duren. In die periode zouden ook 33 Israëlische gijzelaars worden geruild tegen 1904 Palestijnse gevangenen.

In de nacht van vrijdag op zaterdag gaf de Israëlische regering haar goedkeuring voor de deal, die mede is onderhandeld door diplomaten uit Qatar, Egypte en de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

Vance brengt boek uit over zijn katholieke geloof

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Grote brand op luchthaven Koeweit door Iraanse droneaanval

KOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.

1 uur geleden
Trump beweert oorlog Iran binnen twee, drie weken te beëindigen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis gezegd dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran. Gevraagd wanneer de VS klaar zijn met de oorlog, antwoordde Trump: "Ik denk binnen twee of drie weken."

1 uur geleden
Trump: woensdag waarschijnlijk persoonlijk naar Hooggerechtshof

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.

6 uur geleden
Trump beveelt ingrijpende hervorming van stemmen per post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.

6 uur geleden
Pro-Iraanse strijder opgepakt voor ontvoering journalist uit VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.

9 uur geleden
Buitenlandse journalist ontvoerd in Irak

BAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.

9 uur geleden