Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu blij met Orbáns uitnodiging, maar zegt niet of hij gaat

Netanyahu blij met Orbáns uitnodiging, maar zegt niet of hij gaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn Hongaarse ambtgenoot Viktor Orbán bedankt voor de voorgenomen uitnodiging naar Hongarije te komen, maar laat nog in het midden of hij ook van plan is om die reis te maken. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde donderdag een arrestatiebevel uit tegen Netanyahu en Hongarije is als lid daarom verplicht om de Israëlische premier aan te houden als hij het land bezoekt.

Hongarije staat "aan de kant van rechtvaardigheid en de waarheid", aldus Netanyahu. "In tegenstelling tot de beschamende zwakte van degenen die de schandalige beslissing tegen Israël steunen." De Israëlische premier zegt dat Orbán "morele helderheid" heeft getoond door uit te spreken dat hij van plan is om Netanyahu ondanks het arrestatiebevel uit te nodigen.

Het kantoor van Netanyahu heeft ook de brief gepubliceerd die Orbán aan Netanyahu heeft geschreven. "Hongarije veroordeelt deze schandelijke beslissing ten zeerste", schreef de Hongaarse premier. Hij voegt daaraan toe dat het aanhoudingsbevel geen invloed heeft op de band tussen beide landen en dat Israël "het volste recht heeft zich te verdedigen".

Poetin

Hongarije is, net als de rest van de Europese Unie, aangesloten bij het ICC. Andere Europese landen hebben nog in het midden gelaten of ze Netanyahu daadwerkelijk zouden arresteren, maar onder meer Nederland heeft gezegd dat het zich zal houden aan het bevel van het strafhof.

Orbán heeft eerder al gezegd dat ook de Russische president Vladimir Poetin niet bang hoeft te zijn voor een arrestatie bij een bezoek aan zijn land. Poetin wordt door het ICC gezocht in verband met de deportatie van Oekraïense kinderen.

Meer uit Buitenland

IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

45 minuten geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

47 minuten geleden
Amnesty: massale mensenrechtenschendingen door Congolese rebellen

KINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.

48 minuten geleden
Pulitzerprijzen voor verslaggeving over beleid van Trump

NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.

3 uur geleden
Zelensky kondigt staakt-het-vuren aan per 6 mei

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.

6 uur geleden
Rusland kondigt staakt-het-vuren aan voor 8 en 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.

8 uur geleden
Gewonden in VAE na nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.

9 uur geleden