Netanyahu biedt excuses aan voor sneer naar veiligheidsdiensten
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn excuses aangeboden voor een tweet waarin hij de leiding van de veiligheidsdiensten verwijten maakt over de aanval van Hamas, schrijft de krant Haaretz. Hij neemt hen kwalijk dat hij verkeerd zou zijn ingelicht voor de verrassingsaanval op 7 oktober. De tweet is inmiddels verwijderd.
In de aanvankelijke tweet stond dat Netanyahu nooit gewaarschuwd was voor de plannen van Hamas. De veiligheidsdiensten zouden hem hebben gezegd dat Hamas was "afgeschrikt".
Netanyahu kreeg veel kritiek op zijn sneer, onder andere van Benny Gantz, de oud-minister die voor de oorlog in de oppositie zat, maar is toegetreden tot een tijdelijk oorlogskabinet. Hij zei dat de premier zijn uitspraken moest terugnemen. Dat deed Netanyahu dus ook, waarbij hij zijn volledige vertrouwen in de veiligheidsdiensten uitsprak.
Meer uit Buitenland
ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
16 minuten geledenCARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
5 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.
11 uur geleden