Netanyahu bevestigt 'intensieve operatie' in Gaza-Stad
JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu bevestigt dat Israël in Gaza-Stad een "intensieve operatie" is begonnen, melden Israëlische media. Internationale media hebben bericht dat Israël daar een grondoffensief is begonnen.
Netanyahu kwam volgens nieuwssite Times of Israel met zijn verklaring bij aanvang van een zitting in zijn corruptieproces. Hij vroeg of zijn geplande getuigenis opgeschort kon worden, omdat er "belangrijke dingen gaande zijn".
De operatie in Gaza-Stad wordt gezien als een verdere escalatie van het conflict in het kustgebied, dat volgens Palestijnse autoriteiten al bijna 65.000 mensen het leven heeft gekost. Het zou vooral om burgers gaan.
Een hoge Israëlische defensiefunctionaris zei eerder tegen nieuwssite Axios dat grondtroepen maandag Gaza-Stad zijn binnengetrokken. Israël voerde daar in aanloop naar die operatie al zware luchtaanvallen uit.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Tot nu toe zijn er geen overtredingen van de wapenstilstand rond de Oekraïense stad Olesjky waargenomen, meldt Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov. De wapenstilstand ging in de nacht van maandag op dinsdag in. Zowel Rusland als Oekraïne leggen de wapens in de regio tijdelijk neer, zodat inwoners van Olesjky geholpen kunnen worden.
15 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De opkomst bij de Israëlische parlementsverkiezingen in de eerste drie uur na het openen van de stembureaus bedraagt 16,68 procent. Dit is het hoogste percentage in deze fase van de verkiezingen sinds 1981, aldus de Centrale Verkiezingscommissie.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elke lidstaat een strategisch plan aanlevert hoe het omgaat met de risico's die het gevolg zijn van klimaatverandering. Dat staat in een richtlijn die de Europese Commissie dinsdag presenteert voor klimaatbestendigheid in de EU.
26 minuten geledenAMMAN (ANP/RTR/DPA) - Jordanië meldt dat ongeveer twintig jihadistische strijders zijn gedood bij aanvallen die het in Syrië uitvoerde als vergelding voor een aanslag op een kerk. Ook zou een wapendepot van terreurgroep Islamitische Staat zijn vernietigd.
1 uur geledenHELSINKI/MOSKOU (ANP) - De Finse president Alexander Stubb en de Noorse premier Jonas Gahr Støre hebben dinsdag met de Russische president Vladimir Poetin gebeld over Oekraïne. De twee wilden in de aanloop naar nieuwe besprekingen tussen Moskou en Kyiv "de boodschap van Oekraïne" aan het Kremlin overbrengen, laten ze weten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse Openbaar Ministerie vervolgt twee 24-jarige mannen uit Londen na het incident bij luchtmachtbasis Fairford. Daar haalden de Verenigde Staten hun bommenwerpers weg nadat eind september een groep mannen was opgepakt die verdacht gedrag vertoonde in de omgeving.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in Congo is de 10.000 voorbij. Uit officiële cijfers van de gezondheidsautoriteiten komt naar voren dat er inmiddels 10.060 besmettingen zijn geregistreerd. Het dodental staat op 4887.
2 uur geleden