Netanyahu beveelt Mossad op te treden tegen Hamas-leiders
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt de Mossad, de buitenlandse veiligheidsdienst van het land, te hebben bevolen op te treden tegen Hamas-leiders "waar ze ook zijn". Dat berichten diverse Israëlische media na een persconferentie van de premier.
De opmerking heeft bij waarnemers zorgen over aanhoudend geweld opgeroepen, nu woensdag bekend werd dat het tussen Israël en Hamas overeengekomen vierdaagse staakt-het-vuren mogelijk pas vrijdag in werking treedt. De Israëlische krant Haaretz meldde op basis van een regeringsbron dat er "geen einde zal komen aan de gevechten in de Gazastrook zolang er geen definitieve tijdlijn is voor de overeenkomst met Hamas".
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) zet de zaak tegen de Soedanese rebellenleider Abdallah Banda stop. Aanklagers vroegen hier al om, omdat er geen goed genoeg bewijs meer zou zijn om hem te kunnen veroordelen.
11 minuten geledenTIRANA (ANP/AFP) - De politie van Albanië heeft traangas en een waterkanon ingezet bij een protest tegen de bouw van een hotel van Ivanka Trump en Jared Kushner, de dochter en schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump. Demonstranten verzetten zich al weken tegen de komst van het luxeresort in een beschermd natuurgebied en houden donderdag een nieuwe grote bijeenkomst in de hoofdstad Tirana.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU werkt al aan "volgende stappen", zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas in reactie op het akkoord over het 21e EU-sanctiepakket tegen Rusland. "De EU moet klaarstaan om te reageren op elke verdere escalatie door Rusland", aldus Kallas op X. "Dit is niet het einde van de sancties."
1 uur geledenSIMFEROPOL (ANP/RTR) - De autoriteiten op de door Rusland geannexeerde Krim hebben openbare telefoons op straat geïnstalleerd voor noodoproepen. Die moeten een alternatief bieden voor mobieltjes, die vaak geen bereik hebben door Oekraïense aanvallen.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse benadering van zijn noorderbuur is er niet langer primair op gericht dat Pyongyang zijn kernwapens inlevert, meldt persbureau Yonhap. De minister van Hereniging, Chung Dong-young, stelt dat het beleid voor Noord-Korea is aangepast naar "vrede eerst".
1 uur geledenTOLEDO (ANP/AFP) - De meeste bewoners van een gebied in Midden-Spanje waar een grote natuurbrand woedt, mogen weer terugkeren naar hun huizen, melden de hulpdiensten. De brand brak woensdag uit in de buurt van Toledo, zo'n 75 kilometer ten zuidwesten van Madrid. De brandweer zou inmiddels vooruitgang hebben geboekt met het blussen van de brand.
2 uur geledenCHENNAI (ANP) - Een Indiase ingenieur is gearresteerd voor het versturen van honderden valse bommeldingen in India. Dat meldden Indiase media. Hij zou in drie jaar tijd meer dan 1500 van deze meldingen hebben gedaan, onder meer bij luchtvaartmaatschappijen, scholen, universiteiten, politici en andere prominente figuren.
2 uur geleden