Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu beveelt Mossad op te treden tegen Hamas-leiders

Netanyahu beveelt Mossad op te treden tegen Hamas-leiders

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt de Mossad, de buitenlandse veiligheidsdienst van het land, te hebben bevolen op te treden tegen Hamas-leiders "waar ze ook zijn". Dat berichten diverse Israëlische media na een persconferentie van de premier.

De opmerking heeft bij waarnemers zorgen over aanhoudend geweld opgeroepen, nu woensdag bekend werd dat het tussen Israël en Hamas overeengekomen vierdaagse staakt-het-vuren mogelijk pas vrijdag in werking treedt. De Israëlische krant Haaretz meldde op basis van een regeringsbron dat er "geen einde zal komen aan de gevechten in de Gazastrook zolang er geen definitieve tijdlijn is voor de overeenkomst met Hamas".

Meer uit Buitenland

Premier Canada vraagt eenheid in aanloop naar referendum Alberta

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft opgeroepen tot nationale eenheid in aanloop naar een referendum in Alberta. In die olierijke provincie stemmen kiezers deze maand over de vraag of ze werk willen maken van onafhankelijkheid.

21 seconden geleden
Nobelprijswinnares prijst ICC tijdens bezoek aan hof

DEN HAAG (ANP) - Navanethem Pillay, winnares van de Nobelprijs voor de Vrede, heeft het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bezocht. De oud-ICC-rechter benadrukte daarbij het belang van het hof, dat onder grote Amerikaanse druk staat.

7 minuten geleden
EU wil geen Russische sporters in internationale sportwereld

LUXEMBURG (ANP) - Via nog meer sancties, het uitsluiten van Russische sporters in de internationale sportwereld en Russen publiekelijk als schuldige aan te wijzen na een hybride aanval, wil de EU de druk op Rusland verder opvoeren. "Druk op Moskou is de snelste weg naar een einde aan de oorlog", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

45 minuten geleden
Israël eist dat voetbalsupporters toch naar Alkmaar mogen

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft verontwaardigd gereageerd op het weren van supporters van de Israëlische voetbalclub Hapoel Beër Sjeva in Alkmaar. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken dringt aan op het terugdraaien van dat besluit, schrijft nieuwssite The Times of Israel.

1 uur geleden
Burnham: incident RAF Fairford vrijwel zeker aangestuurd door IRG

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham stelt dat de verdachte situatie op de luchtmachtbasis RAF Fairford "hoogstwaarschijnlijk" is gecoördineerd in Iran. Het incident is "vrijwel zeker" aangestuurd door de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG), aldus de premier in het parlement.

2 uur geleden
Top tussen EU en Verenigd Koninkrijk op 20 november

BRUSSEL (ANP) - Een top tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk zal plaatsvinden op 20 november in Brussel. De top stond eerder gepland in de zomer, maar ging niet door omdat destijds premier Keir Starmer aftrad.

2 uur geleden
EU-ministers: klimaattop moet keerpunt zijn voor Parijs-akkoord

LUXEMBURG (ANP) - De EU wil dat de VN-klimaattop van volgende maand een keerpunt moet worden voor de uitvoering van het klimaatakkoord van Parijs. Over die inzet zijn de EU-ministers die gaan over klimaat het maandag eens geworden in Luxemburg.

2 uur geleden