Netanyahu beveelt Mossad op te treden tegen Hamas-leiders
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt de Mossad, de buitenlandse veiligheidsdienst van het land, te hebben bevolen op te treden tegen Hamas-leiders "waar ze ook zijn". Dat berichten diverse Israëlische media na een persconferentie van de premier.
De opmerking heeft bij waarnemers zorgen over aanhoudend geweld opgeroepen, nu woensdag bekend werd dat het tussen Israël en Hamas overeengekomen vierdaagse staakt-het-vuren mogelijk pas vrijdag in werking treedt. De Israëlische krant Haaretz meldde op basis van een regeringsbron dat er "geen einde zal komen aan de gevechten in de Gazastrook zolang er geen definitieve tijdlijn is voor de overeenkomst met Hamas".
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/RTR) - Italië wil gezichtsbedekking op scholen verbieden en het aantal buitenlandse scholieren per klas beperken. Dat zei de Italiaanse premier Giorgia Meloni op een bijeenkomst van de jongerentak van haar uiterst conservatieve partij Fratelli d'Italia.
15 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Chileense oud-president Michelle Bachelet (74) heeft zich teruggetrokken uit de verkiezing voor het voorzitterschap van de Verenigde Naties. Zij maakte haar besluit bekend op Instagram.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat zijn beoogde triomfboog ook een uitvalsbasis wordt voor scherpschutters en drones. Het bouwwerk moet als "militair complex" dienst kunnen doen, schrijft de president op sociale media. Hij zegt dat op aandringen van de krijgsmacht te hebben besloten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is afgereisd naar Saint-Pierre en Miquelon, dat voor de kust van Canada ligt. Hij bezoekt het Franse gebied enkele weken nadat de Amerikaanse president Donald Trump online een afbeelding had gedeeld waarop de eilanden en de rest van Noord-Amerika tot de Verenigde Staten behoorden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft informatie ontvangen dat de Verenigde Staten zich voorbereiden om weer acties uit te voeren tegen Iran. Dat meldt de Iraanse krijgsmacht volgens staatsmedia in een verklaring. Een aantal landen in de regio zou hier toestemming voor hebben gegeven.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft zondag in enkele uren tijd twee raketten afgevuurd. Dat melden omliggende landen, die verontwaardigd reageren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Vanessa Matz kan niet naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Ze heeft om medische redenen een speciale zuurstoffles nodig en die mocht het vliegtuig niet in, meldt haar kabinet.
3 uur geleden