Netanyahu begint voorbereiding evacuatie en operatie in Rafah
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de krijgsmacht (IDF) opgedragen om de stad Rafah te ontruimen en de nog aanwezige Hamasstrijders te verslaan. De stad nabij de Egyptische grens huisvest momenteel ruim de helft van de inwoners van Gaza, omdat mensen door het hele gebied op de vlucht geslagen zijn voor Israëlische aanvallen.
Volgens het kantoor van de Israëlische premier telt Rafah vier Hamas-bataljons. "Het is onmogelijk om het doel van de oorlog te bewerkstelligen zonder Hamas uit te schakelen", zo staat in een verklaring. Daarin wordt gesproken van "intensieve activiteiten" in de stad waarbij burgers in het gedrang dreigen te komen. "Daarom heeft minister-president Benjamin Netanyahu de IDF en de veiligheidsstaf opdracht gegeven om een gecombineerd plan in te dienen bij het kabinet voor de evacuatie van de bevolking en de vernietiging van de bataljons."
Er lijkt al langer een grootschaliger militaire operatie op handen te zijn in Rafah. Dat leidt tot kritiek vanuit het buitenland. Donderdag heeft het Witte Huis verklaard dat een grootschalige militaire operatie in de stad een ramp zou zijn en niet op Amerikaanse steun kan rekenen. De VS zijn de belangrijkste bondgenoot van Israël.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
35 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
3 uur geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
6 uur geleden