Netanyahu begint voorbereiding evacuatie en operatie in Rafah
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de krijgsmacht (IDF) opgedragen om de stad Rafah te ontruimen en de nog aanwezige Hamasstrijders te verslaan. De stad nabij de Egyptische grens huisvest momenteel ruim de helft van de inwoners van Gaza, omdat mensen door het hele gebied op de vlucht geslagen zijn voor Israëlische aanvallen.
Volgens het kantoor van de Israëlische premier telt Rafah vier Hamas-bataljons. "Het is onmogelijk om het doel van de oorlog te bewerkstelligen zonder Hamas uit te schakelen", zo staat in een verklaring. Daarin wordt gesproken van "intensieve activiteiten" in de stad waarbij burgers in het gedrang dreigen te komen. "Daarom heeft minister-president Benjamin Netanyahu de IDF en de veiligheidsstaf opdracht gegeven om een gecombineerd plan in te dienen bij het kabinet voor de evacuatie van de bevolking en de vernietiging van de bataljons."
Er lijkt al langer een grootschaliger militaire operatie op handen te zijn in Rafah. Dat leidt tot kritiek vanuit het buitenland. Donderdag heeft het Witte Huis verklaard dat een grootschalige militaire operatie in de stad een ramp zou zijn en niet op Amerikaanse steun kan rekenen. De VS zijn de belangrijkste bondgenoot van Israël.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.
11 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
7 uur geleden