Netanyahu begint maandag met gesprekken over tweede fase bestand
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu begint maandag tijdens zijn bezoek aan Washington met de onderhandelingen over de tweede fase van het bestand in Gaza. Dat heeft zijn kantoor zaterdag gezegd.
Netanyahu reist zondag vanuit Israël naar Washington af. Maandag heeft hij een ontmoeting met de Amerikaanse Midden-Oostengezant Steve Witkoff. Dat gesprek zal volgens het kantoor van Netanyahu onder meer gaan over Israëls standpunt met betrekking tot het staakt-het-vuren. Witkoff zal dit vervolgens bespreken met functionarissen uit Egypte en Qatar. Die landen hebben eerder bemiddeld tussen Israël en Hamas.
Tijdens Netanyahu's bezoek aan Washington staat ook een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump gepland.
Israël en Hamas bereikten vorige maand een deal over een staakt-het-vuren. Het bestand bestaat uit drie fases. Als onderdeel van de eerste fase heeft Hamas tot nu toe achttien gijzelaars vrijgelaten, in ruil voor honderden Palestijnse gevangenen die in Israël werden vastgehouden.
Meer uit Buitenland
MUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.
25 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.
44 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.
50 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - De strijd in het Midden-Oosten houdt ook zondag aan. Verslaggevers hoorden explosies in Dubai, de hoofdstad Manama van Bahrein en Doha in Qatar. In de Israëlische hoofdstad Jeruzalem klonk het luchtalarm nadat nieuwe Iraanse raketlanceringen waren gemeld.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De regering van Irak heeft een rouwperiode van drie dagen afgekondigd na de dood van de hoogste leider van buurland Iran, ayatollah Ali Khamenei. Een regeringswoordvoerder zei in een verklaring dat Khamenei is omgekomen door "een flagrante daad van agressie".
1 uur geleden