Netanyahu begint maandag met gesprekken over tweede fase bestand
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu begint maandag tijdens zijn bezoek aan Washington met de onderhandelingen over de tweede fase van het bestand in Gaza. Dat heeft zijn kantoor zaterdag gezegd.
Netanyahu reist zondag vanuit Israël naar Washington af. Maandag heeft hij een ontmoeting met de Amerikaanse Midden-Oostengezant Steve Witkoff. Dat gesprek zal volgens het kantoor van Netanyahu onder meer gaan over Israëls standpunt met betrekking tot het staakt-het-vuren. Witkoff zal dit vervolgens bespreken met functionarissen uit Egypte en Qatar. Die landen hebben eerder bemiddeld tussen Israël en Hamas.
Tijdens Netanyahu's bezoek aan Washington staat ook een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump gepland.
Israël en Hamas bereikten vorige maand een deal over een staakt-het-vuren. Het bestand bestaat uit drie fases. Als onderdeel van de eerste fase heeft Hamas tot nu toe achttien gijzelaars vrijgelaten, in ruil voor honderden Palestijnse gevangenen die in Israël werden vastgehouden.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
37 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
56 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft de afgelopen tijd de grootste terreinwinst geboekt sinds de inval twee jaar geleden in de Russische provincie Koersk, becijfert een gezaghebbende denktank. De Oekraïense krijgsmacht heeft volgens het Institute for the Study of War (ISW) op meerdere plaatsen aan het front de laatste weken het initiatief. De toch al hoge verliezen aan Russische kant zouden verder oplopen.
4 uur geleden