Netanyahu begint maandag met gesprekken over tweede fase bestand
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu begint maandag tijdens zijn bezoek aan Washington met de onderhandelingen over de tweede fase van het bestand in Gaza. Dat heeft zijn kantoor zaterdag gezegd.
Netanyahu reist zondag vanuit Israël naar Washington af. Maandag heeft hij een ontmoeting met de Amerikaanse Midden-Oostengezant Steve Witkoff. Dat gesprek zal volgens het kantoor van Netanyahu onder meer gaan over Israëls standpunt met betrekking tot het staakt-het-vuren. Witkoff zal dit vervolgens bespreken met functionarissen uit Egypte en Qatar. Die landen hebben eerder bemiddeld tussen Israël en Hamas.
Tijdens Netanyahu's bezoek aan Washington staat ook een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump gepland.
Israël en Hamas bereikten vorige maand een deal over een staakt-het-vuren. Het bestand bestaat uit drie fases. Als onderdeel van de eerste fase heeft Hamas tot nu toe achttien gijzelaars vrijgelaten, in ruil voor honderden Palestijnse gevangenen die in Israël werden vastgehouden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
22 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
3 uur geleden