Netanyahu begint maandag met gesprekken over tweede fase bestand
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu begint maandag tijdens zijn bezoek aan Washington met de onderhandelingen over de tweede fase van het bestand in Gaza. Dat heeft zijn kantoor zaterdag gezegd.
Netanyahu reist zondag vanuit Israël naar Washington af. Maandag heeft hij een ontmoeting met de Amerikaanse Midden-Oostengezant Steve Witkoff. Dat gesprek zal volgens het kantoor van Netanyahu onder meer gaan over Israëls standpunt met betrekking tot het staakt-het-vuren. Witkoff zal dit vervolgens bespreken met functionarissen uit Egypte en Qatar. Die landen hebben eerder bemiddeld tussen Israël en Hamas.
Tijdens Netanyahu's bezoek aan Washington staat ook een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump gepland.
Israël en Hamas bereikten vorige maand een deal over een staakt-het-vuren. Het bestand bestaat uit drie fases. Als onderdeel van de eerste fase heeft Hamas tot nu toe achttien gijzelaars vrijgelaten, in ruil voor honderden Palestijnse gevangenen die in Israël werden vastgehouden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
35 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
2 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
7 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
13 uur geleden