'Nestlé zet personeel in voor productie ingrediënt coronavaccin'
ZÜRICH (ANP/RTR) - Voedingsmiddelenbedrijf Nestlé zet zijn personeel tijdelijk in bij medicijnenmaker Lonza, meldt de Zwitserse omroep RTS. Lonza had niet genoeg personeel om aan de vraag naar bepaalde ingrediënten te voldoen die vooral noodzakelijk zijn om het coronavaccin van Moderna te maken.
Lonza heeft in de plaats Visp drie nieuwe productielijnen voor het Moderna-vaccin, maar kon niet genoeg personeel vinden om die op vol tempo te laten draaien. De Zwitserse regering deed daarom een oproep aan mensen om zich te melden om drie maanden bij Lonza te gaan werken. Na die oproep uit Bern bood Nestlé hulp aan volgens RTS. Een woordvoerder van het bedrijf zei alleen dat Nestlé "een actieve rol wilde spelen bij de wereldwijde vaccinatie".
In Visp maakt Lonza ingrediënten voor het Modernavaccin die daarna naar Spanje worden vervoerd. Daar worden ze door een ander bedrijf verder verwerkt.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.
13 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.
3 uur geleden