
'Nestlé zet personeel in voor productie ingrediënt coronavaccin'
ZÜRICH (ANP/RTR) - Voedingsmiddelenbedrijf Nestlé zet zijn personeel tijdelijk in bij medicijnenmaker Lonza, meldt de Zwitserse omroep RTS. Lonza had niet genoeg personeel om aan de vraag naar bepaalde ingrediënten te voldoen die vooral noodzakelijk zijn om het coronavaccin van Moderna te maken.
Lonza heeft in de plaats Visp drie nieuwe productielijnen voor het Moderna-vaccin, maar kon niet genoeg personeel vinden om die op vol tempo te laten draaien. De Zwitserse regering deed daarom een oproep aan mensen om zich te melden om drie maanden bij Lonza te gaan werken. Na die oproep uit Bern bood Nestlé hulp aan volgens RTS. Een woordvoerder van het bedrijf zei alleen dat Nestlé "een actieve rol wilde spelen bij de wereldwijde vaccinatie".
In Visp maakt Lonza ingrediënten voor het Modernavaccin die daarna naar Spanje worden vervoerd. Daar worden ze door een ander bedrijf verder verwerkt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft (45 procent) van de Nederlanders vreest voor negatieve financiële gevolgen van de energietransitie, meldt de ANWB op basis van onderzoek onder bijna 2000 mensen. Zij zijn vooral bezorgd over stijgende energiekosten. Dit geldt volgens de onderzoekers niet alleen voor huishoudens met een laag inkomen, maar ook voor bijna de helft van de modale inkomensgroep.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De vrije sector huurmarkt zit nog altijd "compleet op slot", meldt woningplatform Pararius op basis van cijfers over het derde kwartaal. Door de hoge huurprijzen blijft een woning in de vrije sector voor veel woningzoekenden nagenoeg onbereikbaar. De organisatie ziet ook dat er nog steeds op grote schaal huurwoningen worden verkocht in plaats van opnieuw verhuurd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna een op de vijf ondernemers verwacht een negatieve impact van de verkiezingen op hun bedrijf. Dat meldt ING na onderzoek onder ruim vijfhonderd zzp'ers en kleine bedrijven tot twintig werknemers. "Ondernemers willen vooruit, maar voelen zich geremd door politieke onzekerheid", zegt Arjen Hoekstra, directeur kleinzakelijk bij de bank.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien. Beleggers schrokken van een bericht van de Amerikaanse Donald Trump op Truth Social, waarin hij uithaalde naar China. Hij dreigde met nieuwe handelsmaatregelen tegen China, omdat het land in zijn ogen te weinig Amerikaanse sojabonen koopt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten overwegen geen bakolie uit China meer te kopen. Dit zei de Amerikaanse president Donald Trump dinsdag op zijn socialemediaplatform Truth Social. Het is een vergeldingsmaatregel omdat China volgens hem niet genoeg Amerikaanse sojabonen koopt.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verkoopt zijn huidverzorgingsmerk Kate Somerville, meldt het levensmiddelenconcern. Het merk wordt verkocht aan Rare Beauty Brands, een Amerikaanse ontwikkelaar van persoonlijke verzorgingsproducten met verschillende merken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fiscale opsporingsdienst FIOD heeft dinsdag twee mannen opgepakt omdat ze worden verdacht van belastingfraude bij het verhuren van woningen. De mannen van 65 en 37 jaar zijn aangehouden in Groningen en het Noord-Hollandse Blaricum.
10 uur geleden