Nestlé voorzichtiger over groei door zwakker prijseffect
VEVEY (ANP) - Het Zwitserse Nestlé, het bedrijf achter bekende merken als KitKat, Maggi en Nespresso, is voorzichtiger over zijn omzetgroei dit jaar omdat het zijn prijzen minder hard kan verhogen dan voorheen. Eerder wist Nestlé juist nog te profiteren van prijsverhogingen, maar door toenemende concurrentie van goedkopere huismerken van supermarkten is dat steeds lastiger geworden.
Nestlé rekent nu voor dit jaar op een omzetgroei van minimaal 3 procent. Dat was eerder nog ongeveer 4 procent. In de eerste helft van dit jaar nam de omzet, aangepast voor ongunstige wisselkoersen en de verkoop van bedrijfsonderdelen, met ruim 2 procent toe tot 45 miljard frank, omgerekend 47 miljard euro.
Die groei is vrijwel volledig te danken aan prijsverhogingen, maar dat effect zwakte flink af in het tweede kwartaal.
De nettowinst van 's werelds grootste levensmiddelenbedrijf was onveranderd op 5,6 miljard frank.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland zijn gestegen door de Iranoorlog. Vooral starters en kopers in de grote steden en op de nieuwbouwmarkt kunnen dat merken, meldt ING Research.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.
10 uur geleden