Nestlé voorzichtiger over groei door zwakker prijseffect
VEVEY (ANP) - Het Zwitserse Nestlé, het bedrijf achter bekende merken als KitKat, Maggi en Nespresso, is voorzichtiger over zijn omzetgroei dit jaar omdat het zijn prijzen minder hard kan verhogen dan voorheen. Eerder wist Nestlé juist nog te profiteren van prijsverhogingen, maar door toenemende concurrentie van goedkopere huismerken van supermarkten is dat steeds lastiger geworden.
Nestlé rekent nu voor dit jaar op een omzetgroei van minimaal 3 procent. Dat was eerder nog ongeveer 4 procent. In de eerste helft van dit jaar nam de omzet, aangepast voor ongunstige wisselkoersen en de verkoop van bedrijfsonderdelen, met ruim 2 procent toe tot 45 miljard frank, omgerekend 47 miljard euro.
Die groei is vrijwel volledig te danken aan prijsverhogingen, maar dat effect zwakte flink af in het tweede kwartaal.
De nettowinst van 's werelds grootste levensmiddelenbedrijf was onveranderd op 5,6 miljard frank.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
11 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
13 uur geleden