Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nestlé stopt verkoop KitKat en Nesquik aan Rusland

Nestlé stopt verkoop KitKat en Nesquik aan Rusland

VEVEY (ANP/RTR) - Voedingsmiddelenproducent Nestlé stopt met de verkoop van niet-essentiële producten in Rusland, waaronder repen van het merk KitKat en cacaodrank van Nesquik. Wel blijft de Zwitserse multinational voedingswaren verkopen aan Rusland die volgens het bedrijf essentieel zijn. "Dit beschermt het basale recht op voedsel", schrijft het concern in een statement op zijn site, zonder een precieze lijst van noodzakelijke voedingsmiddelen te geven.

Met de ingreep reageert het bedrijf op het aanhoudende oorlogsgeweld in Oekraïne, dat eind februari werd aangevallen door de Russische krijgsmacht. Nestlé stopte eerder alle import uit en export naar Rusland die volgens het bedrijf niet noodzakelijk is. Ook hield het bedrijf op te adverteren in Rusland.

Maar activisten en politici waren kritisch op het besluit van Nestlé om toch actief te blijven in het land. De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei dat het bedrijf zijn eigen slogan, Good Food, Good Life (goed voedsel, goed leven), niet naleefde.

Nestlé verwacht geen winst te boeken in Rusland en daardoor ook geen winstbelastingen af te hoeven staan aan de regering van president Vladimir Poetin. Wel blijft het bedrijf zijn Russische personeel betalen.

Nestlés Franse branchegenoot Danone liet woensdag weten bepaalde essentiële zuivelproducten en babyvoeding te blijven produceren in Rusland. Maar de export van andere merken, zoals bronwater van Evian of plantaardige zuivelvervangers van Alpro, is gestopt. Daarnaast investeert het bedrijf niet langer in Rusland, bijvoorbeeld in marketing.

Unilever is ook nog actief in Rusland, waar het alleen nog producten verkoopt die in het land zelf zijn gemaakt. De fabrikant van voedings- en verzorgingsproducten als Dove, Axe, Knorr en Ben & Jerry's staakte eerder deze maand wel alle import uit en export naar Rusland.

Meer uit Financieel

Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.

1 uur geleden
Fiscale aftrekregeling populair voor investeringen in batterijen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.

1 uur geleden
Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

3 uur geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

5 uur geleden
Kwart meer omzet voor Alfen, verkoop oplaadsystemen gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.

6 uur geleden
Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

7 uur geleden
ASML en vakbonden willen minder gedwongen ontslagen

VELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.

7 uur geleden