Nestlé mag naam vegetarische 'Incredible Burger' niet gebruiken
DEN HAAG (ANP) - Het Zwitserse levensmiddelenbedrijf Nestlé mag de naam 'Incredible Burger' voor zijn vegetarische hamburger niet gebruiken op Europese markten. Dat heeft een rechtbank in Den Haag bepaald na een klacht van de Amerikaanse producent van vleesvervangers Impossible Foods, schrijft zakenkrant Financial Times. De rechtbank oordeelde dat consumenten in de war kunnen raken door de namen en dat patentrecht is geschonden.
Nestlé heeft nu vier weken de tijd om het product van de schappen in Europa te halen. Voor elke dag vertraging kan een dwangsom van meer dan 22.000 euro worden opgelegd. Overigens moet Impossible Burger zijn vleesvervanger nog uitbrengen in Europa. In oktober werd een aanvraag ingediend bij de Europese voedselveiligheidsautoriteit voor goedkeuring.
Nestlé gaat volgens Financial Times nu de naam 'Sensational Burger' gebruiken voor de verkoop van de vegetarische burger in Europa. In de Verenigde Staten worden de vleesvervangers op de markt gebracht onder de naam 'Awesome Burger'. Nestlé gaat wel in beroep tegen de uitspraak. Volgens het bedrijf moet de term 'Incredible' door iedereen gebruikt kunnen worden om een goed product aan te prijzen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
9 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geleden