Nestlé koopt deel van supplementenmaker The Bountiful Company
VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Levensmiddelenconcern Nestlé neemt een deel van vitamine- en supplementenmaker The Bountiful Company over. Daar betalen de Zwitsers 5,75 miljard dollar voor, omgerekend zo'n 4,7 miljard euro. Nestlé heeft al een eigen vitaminen- en supplemententak en vindt de overgenomen merken daar een goede aanvulling op.
De merken Nature's Bounty, Solgar, Osteo Bi-Flex en Puritan's Pride en de tak van The Bountiful Company die huismerken maakt voor Amerikaanse bedrijven zijn volgens Nestlé snelgroeiend. Ze worden deel van het Zwitserse concern. Die merken zijn samen goed voor een jaaromzet van een kleine 1,9 miljard dollar en een bedrijfswinst van 342 miljoen dollar.
Merken van The Bountiful Company die zich op sport en voeding richten neemt Nestlé niet over. Ook de Canadese tak die vrij verkrijgbare, dus niet-medische, supplementen verkoopt, wil Nestlé niet hebben.
De markt voor voedingssupplementen en vitamines groeit al jaren en dat is tijdens de coronapandemie doorgezet. Mensen hoopten zo hun immuunsysteem te kunnen versterken.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic heeft het federale hof van beroep in de Verenigde Staten gevraagd om de uitspraak, waarin het AI-bedrijf werd aangemerkt als een risico voor de Amerikaanse nationale veiligheid, te herzien. Het hof oordeelde op 25 september dat het Amerikaanse ministerie van Defensie het bedrijf achter chatbot Claude mag uitsluiten van opdrachten, omdat het een nationaal veiligheidsrisico zou vormen.
2 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan beginnen met het op grote schaal winnen van grondstoffen in Groenland. Dat zegt president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
8 minuten geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in de Verenigde Staten kan de oplopende staatsschuld en het begrotingstekort van het land niet snel genoeg terugdringen. Daarom zijn aanvullende maatregelen nodig, heeft Kristalina Georgieva, directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), woensdag gezegd.
10 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal weer verder opgevoerd. Daarbij is de omzetverwachting voor het hele jaar aangescherpt. Volgens topman Christophe Fouquet profiteerde de Veldhovense onderneming wederom van de almaar toenemende investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI).
57 minuten geledenBANGKOK (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwt voor toenemende dreiging van cyberaanvallen. Volgens de Nederlandse IMF-bestuurder Marnix van Rij kunnen die ook in Nederland voor grote ontwrichting zorgen. "Wat dacht je van de Rotterdamse haven?", geeft hij in gesprek met het ANP als voorbeeld van een mogelijk doelwit.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Taiwan heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump toegezegd de komende twintig jaar 30 procent van het gas af te nemen uit een groot energieproject in Alaska. Het land zou daarnaast 4,4 miljard dollar (3,9 miljard euro) investeren in het project. Trump maakte de afspraken dinsdag bekend tijdens een campagnebijeenkomst in Alaska. Het Taiwanese ministerie van Economie heeft de geplande investering woensdag bevestigd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.
9 uur geleden