Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nestlé komt met drank op basis van erwteneiwit

Nestlé komt met drank op basis van erwteneiwit

AMSTELVEEN (ANP) - De coronapandemie heeft de toename van de vraag naar plantaardige alternatieven voor melk versneld, merkt voedingsmiddelenconcern Nestlé. Producten als sojamelk en haver- en amandeldranken zijn al jaren te vinden in de supermarktschappen, maar deze lopen volgens het Zwitserse bedrijf zodanig goed dat er ook ruimte is voor weer een nieuwe variant: drank op basis van erwteneiwit.

Fabrice Favero, directeur van Nestlé Nederland, zegt dat door de virusuitbraak consumenten meer zijn gaan nadenken of wat ze eten en drinken wel gezond is. En omdat mensen minder uit eten konden gaan, zijn ze meer thuis aan het koken geslagen. Daardoor zou de vraag naar plantaardige alternatieven die gebruikt kunnen worden in de keuken toenemen. Precieze cijfers geeft Favero niet.

Voor het bedrijf achter merken als Nescafé, Maggi, KitKat en Felix-kattenvoer is de nieuwe drank ook nog op een andere manier interessant. De benodigde erwten voor WUNDA, het merk met erwteneiwit dat Nestlé deze maand introduceert, kunnen makkelijk in Europa worden verbouwd. De productie ervan, wat Nestlé in een fabriek in Spanje doet, zou milieuvriendelijker zijn dan die van alternatieven. Dat helpt weer bij inspanningen voor duurzaamheidsambities.

Favero benadrukt dat zijn bedrijf voortdurend kijkt naar mogelijke nieuwe innovaties. Maar of er in de toekomst bijvoorbeeld ook yoghurt en andere toetjes komen op basis van erwteneiwit, durft hij niet te zeggen. Voorlopig brengt Nestlé WUNDA alleen nog maar in Nederland, Portugal en Frankrijk op de markt. Voor er verdere beslissingen worden genomen, wil het bedrijf eerst weten in hoeverre consumenten in deze drie landen daadwerkelijk aan het erwteneiwit gaan.

Meer uit Financieel

Aantal nieuwe bedrijven fors gestegen in derde kwartaal

UTRECHT (ANP) - Het aantal startende bedrijven in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 15 procent gestegen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dit is de sterkste stijging in jaren. In totaal werden ruim 62.000 nieuwe bedrijfsvestigingen geregistreerd, tegenover ongeveer 54.000 een jaar eerder. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK).

27 minuten geleden
Veel meer Europese octrooien aangevraagd, ook groei in Nederland

MÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.

3 uur geleden
Tesla ziet winst fors zakken, maar verrast markt positief

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het derde kwartaal een lagere winst geboekt dan een jaar eerder, terwijl de omzet gelijk bleef. Ondanks het lagere resultaat overtrof het bedrijf onder leiding van Elon Musk de verwachtingen op de financiële markten. Daar leefden zorgen dat toegenomen investeringen in kunstmatige intelligentie en mensachtige robots een te grote kostenpost zouden worden voor de fabrikant van elektrische auto's.

4 uur geleden
Meta voert resultaten op en investeert nog meer in AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Socialemediabedrijf Meta verwacht dit jaar nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Daarbij gaat het Amerikaanse bedrijf nieuwe aandelen zonder stemrecht uitgeven om extra geld op te halen om mee te kunnen blijven doen in de AI-race met andere grote techbedrijven.

4 uur geleden
Beurzen in New York op winst na kwartaalcijfers SpaceX

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met duidelijke winsten gesloten, dankzij optimisme over de techsector na positief stemmende kwartaalresultaten van AI- en ruimtevaartconcern SpaceX. Onrust over een mogelijke escalatie van de spanningen in Saudi-Arabië ebde gedurende de handelssessie weg.

4 uur geleden
Rechter in VS legt Meta boete op van 25 miljard dollar om privacy

ALBUQUERQUE (ANP/RTR) - Een rechter in de Amerikaanse staat New Mexico heeft socialemediabedrijf Meta een geldstraf opgelegd van 25 miljard dollar (bijna 22,3 miljard euro) voor het misleiden van Facebook-gebruikers rondom hun privacy. Openbaar aanklagers van de staat beschuldigden Meta ervan gebruikers te hebben voorgelogen over de wijdverbreide toegang die andere partijen hadden tot persoonlijke gegevens.

7 uur geleden
Websites komen geleidelijk weer online, ziet cybersecuritycentrum

DEN HAAG (ANP) - Websites komen langzaamaan weer online, ziet het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Tal van websites gingen uit voorzorg plat nadat duidelijk werd dat in programmeertaal PHP, waarmee websites worden gebouwd, een aantal kritieke kwetsbaarheden zaten. Hierdoor liepen organisaties het risico dat ze gehackt konden worden.

8 uur geleden