Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nestlé controleert bronwater strenger na bericht over vervuiling

Nestlé controleert bronwater strenger na bericht over vervuiling

VEVEY (ANP) - Nestlé heeft de kwaliteitscontroles bij het winnen van mineraalwater aangescherpt na waarschuwingen van een Franse toezichthouder. Regionale gezondheidsautoriteiten hadden sporen van verontreiniging door ontlasting gevonden bij de plekken waar Nestlé mineraalwater voor merken als Perrier en Vittel wint.

"We hebben de monitoring geïntensiveerd op de winningslocaties waar toezichthouders controle op houden", zegt Muriel Lienau, president voor Nestlé in Frankrijk, tegen persbureau AFP. "Iedere fles die onze faciliteiten verlaat, kan volledig veilig worden gedronken door consumenten." Ze stelt dat het vervuilde water ook gevonden kan zijn in bronnen die Nestlé niet meer gebruikt.

Eerder deze week werd bekend dat de Franse toezichthouder voor voedselveiligheid ANSES aandrong op verscherpt toezicht op de bronnen voor het mineraalwater. Twee regionale gezondheidsinstanties hadden meerdere keren "microbiologische verontreiniging met fecale oorsprong" gevonden.

De kwaliteitsvereisten voor mineraalwater in de fles zijn in Frankrijk strenger dan voor kraanwater. Het water moet bij de bron en bij de verkoop vrij zijn van bacteriën die wijzen op vervuiling door ontlasting, parasieten of ziekmakende micro-organismen.

Meer uit Financieel

Wapenmakers stijgen op Wall Street na verhoging defensiebudget

NEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse defensiebedrijven gingen donderdag flink omhoog op de beurzen in New York. Beleggers verwerkten de oproep van de Amerikaanse president Donald Trump om het budget voor militaire uitgaven flink te verhogen. Volgens Trump moet het defensiebudget voor 2027 niet 1 biljoen dollar, maar 1,5 biljoen dollar (1500 miljard dollar) zijn zodat de Verenigde Staten een 'droomleger' kunnen opbouwen. Het budget is aanzienlijk hoger dan de ongeveer 1 biljoen dollar die het Congres voor dit jaar heeft goedgekeurd.

58 minuten geleden
Allianz Direct krijgt veel brandschademeldingen rond oud en nieuw

ROTTERDAM (ANP) - Verzekeraar Allianz Direct heeft rond de jaarwisseling veel schademeldingen van brand in een woning of auto binnengekregen. Het aantal claims lag tussen 30 december en 2 januari 2400 procent hoger dan tussen 26 en 29 december, meldt een woordvoerder.

1 uur geleden
Reuters: VS praten met Vitol en Trafigura over olie Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering voert gesprekken met de internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura over het op de markt brengen van olie uit Venezuela. Dat meldden bronnen aan persbureau Reuters. Naar verluidt is er vrijdag een ontmoeting van regeringsfunctionarissen met vertegenwoordigers van Vitol en Trafigura in het Witte Huis. Die dag komen ook topbestuurders van Amerikaanse oliebedrijven langs in het Witte Huis.

2 uur geleden
Bezorgers: minder problemen, maar wel beperkingen en achterstand

DEN HAAG (ANP) - Pakket- en boodschappenbezorgers geven aan dat de bezorging donderdag soepeler loopt dan de afgelopen dagen, maar kampen nog wel met achterstanden. Doordat het glad op de weg was, waren veel bestellingen vertraagd of werden volledig geannuleerd. Sommige diensten, zoals flitsbezorger Flink, gaan nog maar beperkt de weg op.

2 uur geleden
Installatiebranche: warmtepompen kunnen uitvallen door sneeuw

DEN HAAG (ANP) - Bezitters van warmtepompen moeten deze dagen extra opletten. Als de buitenunit onder de sneeuw of het ijs zit, krijgt de warmtepomp te weinig lucht en kan deze het minder goed doen of zelfs helemaal niet meer, waarschuwt Techniek Nederland.

2 uur geleden
Brussel wil dat X alle documenten over Grok tot eind 2026 bewaart

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft socialmediaplatform X opgedragen alle interne documenten en data over chatbot Grok tot zeker eind 2026 te bewaren. Dat liet een woordvoerder van de Commissie donderdag weten.

2 uur geleden
Albert Heijn kan in sommige plaatsen pas volgende week bezorgen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn kan in verscheidene plaatsen pas volgende week weer boodschappen aan huis bezorgen. Of er wel of niet bezorgd kan worden, hangt af van de postcode van het bezorgadres, aldus een woordvoerster. Volgens haar komen de vertragingen door de toenemende vraag naar bezorgingen.

2 uur geleden