Nestlé controleert bronwater strenger na bericht over vervuiling
VEVEY (ANP) - Nestlé heeft de kwaliteitscontroles bij het winnen van mineraalwater aangescherpt na waarschuwingen van een Franse toezichthouder. Regionale gezondheidsautoriteiten hadden sporen van verontreiniging door ontlasting gevonden bij de plekken waar Nestlé mineraalwater voor merken als Perrier en Vittel wint.
"We hebben de monitoring geïntensiveerd op de winningslocaties waar toezichthouders controle op houden", zegt Muriel Lienau, president voor Nestlé in Frankrijk, tegen persbureau AFP. "Iedere fles die onze faciliteiten verlaat, kan volledig veilig worden gedronken door consumenten." Ze stelt dat het vervuilde water ook gevonden kan zijn in bronnen die Nestlé niet meer gebruikt.
Eerder deze week werd bekend dat de Franse toezichthouder voor voedselveiligheid ANSES aandrong op verscherpt toezicht op de bronnen voor het mineraalwater. Twee regionale gezondheidsinstanties hadden meerdere keren "microbiologische verontreiniging met fecale oorsprong" gevonden.
De kwaliteitsvereisten voor mineraalwater in de fles zijn in Frankrijk strenger dan voor kraanwater. Het water moet bij de bron en bij de verkoop vrij zijn van bacteriën die wijzen op vervuiling door ontlasting, parasieten of ziekmakende micro-organismen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten, waarmee een eerdere plus uit handen werd gegeven. Die neergang kwam door een koersdaling van ASML. De chipmachinemaker leverde een flinke winst van eerder op de dag in, ondanks sterke cijfers en vooruitzichten. ASML eindigde uiteindelijk 1,9 procent in het rood. Bij opening steeg het aandeel nog ruim 7 procent.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.
6 uur geleden