Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nerveus degradatieduel tussen Willem II en ADO eindigt in 1-1

Nerveus degradatieduel tussen Willem II en ADO eindigt in 1-1

TILBURG (ANP) - De degradatiewedstrijd tussen Willem II en ADO Den Haag heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel tussen de nummers 16 en 17 van de Eredivisie eindigde in Tilburg in 1-1. Beide clubs eindigden de nerveuze krachtmeting met tien man.

ADO speelde door een rode kaart voor Tomislav Gomelt vanaf de 42e minuut met een man minder. Bij Willem II moest aanvoerder Jordens Peters een kwartier voor tijd naar de kant na zijn tweede gele kaart.

Beide ploegen kwamen na de rust tot scoren uit een strafschop. Mike Trésor zorgde in de 48e minuut voor 1-0 waarna Shaquille Pinas na ruim een uur de gelijkmaker liet aantekenen. Door de remise kwamen Willem II en ADO op 14 punten, 5 meer dan hekkensluiter FC Emmen en 8 minder dan RKC Waalwijk en VVV-Venlo, die boven de degradatiestreep staan.

Gomelt in de fout

Na een aarzelende start nam Willem II het initiatief. De drie spitsen Ché Nunnely, Kwasi Wriedt en Mats Köhlert zorgden met individuele acties voor het nodige doelgevaar. In de 19e minuut leek de aandringende thuisclub op voorsprong te komen. Wesley Spieringhs kopte raak, maar de arbitrage keurde de treffer af wegens een duwfout van een ploeggenoot.

Kort voor de rust ging bij ADO middenvelder Gomelt in de fout. De Kroaat zette een sliding op Wriedt veel te laat in, waarna arbiter Siemen Mulder hem uit het veld stuurde.

Na de rust kwam Willem II snel op voorsprong. Invaller Trésor benutte een strafschop nadat Spieringhs was gevloerd door Michiel Kramer. Een kwartiertje later kwam ADO verrassend langszij dankzij Pinas, die eveneens een penalty verzilverde. Peters had Kramer met een wilde trap onderuitgehaald.

Na het gedwongen vertrek van de aanvoerder van Willem II was de thuisclub nog wel een paar keer dicht bij 2-1. ADO hield niettemin 1 punt over aan het duel met de concurrent.

Meer uit Voetbal

Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

3 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

6 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

6 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

8 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

9 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

9 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

13 uur geleden