Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nerveus degradatieduel tussen Willem II en ADO eindigt in 1-1

Nerveus degradatieduel tussen Willem II en ADO eindigt in 1-1

TILBURG (ANP) - De degradatiewedstrijd tussen Willem II en ADO Den Haag heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel tussen de nummers 16 en 17 van de Eredivisie eindigde in Tilburg in 1-1. Beide clubs eindigden de nerveuze krachtmeting met tien man.

ADO speelde door een rode kaart voor Tomislav Gomelt vanaf de 42e minuut met een man minder. Bij Willem II moest aanvoerder Jordens Peters een kwartier voor tijd naar de kant na zijn tweede gele kaart.

Beide ploegen kwamen na de rust tot scoren uit een strafschop. Mike Trésor zorgde in de 48e minuut voor 1-0 waarna Shaquille Pinas na ruim een uur de gelijkmaker liet aantekenen. Door de remise kwamen Willem II en ADO op 14 punten, 5 meer dan hekkensluiter FC Emmen en 8 minder dan RKC Waalwijk en VVV-Venlo, die boven de degradatiestreep staan.

Gomelt in de fout

Na een aarzelende start nam Willem II het initiatief. De drie spitsen Ché Nunnely, Kwasi Wriedt en Mats Köhlert zorgden met individuele acties voor het nodige doelgevaar. In de 19e minuut leek de aandringende thuisclub op voorsprong te komen. Wesley Spieringhs kopte raak, maar de arbitrage keurde de treffer af wegens een duwfout van een ploeggenoot.

Kort voor de rust ging bij ADO middenvelder Gomelt in de fout. De Kroaat zette een sliding op Wriedt veel te laat in, waarna arbiter Siemen Mulder hem uit het veld stuurde.

Na de rust kwam Willem II snel op voorsprong. Invaller Trésor benutte een strafschop nadat Spieringhs was gevloerd door Michiel Kramer. Een kwartiertje later kwam ADO verrassend langszij dankzij Pinas, die eveneens een penalty verzilverde. Peters had Kramer met een wilde trap onderuitgehaald.

Na het gedwongen vertrek van de aanvoerder van Willem II was de thuisclub nog wel een paar keer dicht bij 2-1. ADO hield niettemin 1 punt over aan het duel met de concurrent.

Meer uit Voetbal

Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

16 minuten geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

23 minuten geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

1 uur geleden
Roda bevestigt racisme richting keeper Biai en biedt excuses aan

KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.

1 uur geleden
Slot en Wiegman op shortlist NOC*NSF voor coach van het jaar

ARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.

6 uur geleden
Feyenoord heeft een zege op Celtic nodig in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen Celtic een overwinning nodig voor een goede uitgangspositie voor een langer verblijf in de Europa League. "We lopen niet weg voor die druk", zei Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip. "We zijn gewend aan druk, daar groeien we mee op. Ik geloof in onze club, spelers en staf. We gaan deze moeilijke fase doorkomen. Dat zeg ik op basis van hoe we trainen en hoe we ons iedere dag opstellen."

7 uur geleden
Reijnders: City niet van slag na thuisnederlaag tegen Leverkusen

MANCHESTER (ANP/AFP) - Tijjani Reijnders heeft benadrukt dat Manchester City na de verrassende nederlaag (0-2) tegen Bayer Leverkusen in de Champions League niet van slag zal raken. "Natuurlijk is het balen, maar we mogen ons zelfvertrouwen niet verliezen, want we hebben eerder geweldig gepresteerd en we moeten weer terug naar die winning streak. Dat doen we door ons voor te bereiden op de volgende wedstrijd op zaterdag", aldus de Nederlandse middenvelder in Manchester.

8 uur geleden