Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nertsenfokkers berusten in ruiming moederdieren en pups

Nertsenfokkers berusten in ruiming moederdieren en pups

DEN HAAG/WIJCHEN (ANP) - Nertsenfokkers in Oost-Brabant en Noord-Limburg leggen zich neer bij de ruiming van hun bedrijven vanwege aangetroffen besmettingen met het coronavirus. "We zullen ons niet verzetten, omdat ook wij niet weten wat het virus op de langere termijn doet. We zijn geen virologen", zegt directeur Wim Verhagen van de Nederlandse Federatie van Edelpelsdierenhouder (NFE).

Het is een rigoureuze maatregel, zegt Verhagen. "Het besluit om te ruimen komt hard aan bij deze ondernemers. Dit gaat niet zonder emoties, want voor deze ondernemers is de fokkerij hun levenswerk. Maar wij begrijpen dat het ministerie geen risico's wil nemen met het oog op de volksgezondheid, ook al zien wij dat veel nertsen niet ziek zijn. Het is ook hard omdat het moederdieren en hun pups zijn."

De ruiming zal beginnen zodra de waarde is bepaald van de dieren. De ondernemers worden namelijk gecompenseerd voor het verlies. De dieren worden vergast met koolmonoxide. "Het is een pijnloze dood. De dieren merken er niets van", aldus Verhagen.

Meer uit Binnenland

Tbs voor doden Lisanne (23) in Hoog-Keppel

ZUTPHEN (ANP) - De rechtbank heeft de 26-jarige Christiaan W. uit het Gelderse Ulft veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor het doden van de 23-jarige Lisanne uit Hoog-Keppel. De rechtbank stelde vast dat de man volledig ontoerekeningsvatbaar was door een psychotische stoornis. Daarom krijgt hij geen celstraf. Het OM had naast tbs ook tien jaar celstraf geëist.

41 minuten geleden
Dieren in problemen door aanhoudende hitte en droogte

HUIZEN (ANP) - Egel- en vogelopvanglocaties hebben hun handen vol aan dieren die het door de hitte en de droogte moeilijk hebben. Zo kunnen egels minder makkelijk voedsel vinden doordat slakken en rupsen zich door de hitte dieper in de grond verstoppen en insecten minder actief zijn.

54 minuten geleden
OM: verdachte doden vrouw Arnhem wilde lichaam laten verdwijnen

ARNHEM (ANP) - De 34-jarige man die is aangehouden op verdenking van het doden van een vrouw in zijn woning aan de Kronenburgsingel in Arnhem, zou het lichaam van het slachtoffer hebben verminkt met de bedoeling het te laten verdwijnen.

58 minuten geleden
OM eist vijf jaar cel en tbs voor verkrachting 7-jarig meisje

ROTTERDAM (ANP) - Tegen een 55-jarige Rotterdammer die wordt verdacht van het verkrachten en aanranden van een 7-jarig meisje eist het OM 5 jaar cel en tbs met dwangverpleging. De man zou het slachtoffer op 12 augustus 2025 in het Zuiderpark in Rotterdam hebben aangevallen.

1 uur geleden
Vrijspraak in zaak doodrijden Tamar (14) uit Marken

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft de 33-jarige Jamal T. uit Duitsland vrijgesproken in de zaak over de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken. Zij werd aangereden in de nacht van 25 juli 2020 aan de Waterlandse Zeedijk in Zuiderwoude, nadat ze van huis was weggelopen.

1 uur geleden
'Wifi, water en stroom' voor asielzoekers in dagopvang Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is dinsdag bezig "alles in te richten" in de nieuwe dagopvang voor asielzoekers bij Ter Apel. "Dat betekent dat de mensen hier straks kunnen beschikken over wifi, water en stroom, zodat ze tijdens het wachten in elk geval verbonden zijn met de rest van de wereld", aldus een woordvoerder van de hulporganisatie.

2 uur geleden
Nederlanders marcheren met Oekraïne-coalitie mee in parade Parijs

PARIJS (ANP) - Een achttal Nederlandse militairen en enkele honderden collega's van andere Oekraïne-bondgenoten doen mee aan de parade op de Franse nationale feestdag. Het is voor het eerst dat de zogeheten Coalitie van Bereidwilligen zo optreedt.

3 uur geleden