Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nertsenbedrijven met coronabesmetting in Wilbertoord en Overloon

Nertsenbedrijven met coronabesmetting in Wilbertoord en Overloon

WILBERTOORD/OVERLOON (ANP) - Bij een nertsenbedrijf in Wilbertoord (gemeente Mill en Sint Hubert) en een in Overloon (gemeente Boxmeer) zijn coronabesmettingen vastgesteld. In Wilbertoord gaat het om een bedrijf met ongeveer 1250 moederdieren. De besmetting kwam daar aan het licht door melding van ziekteverschijnselen bij de nertsen. De dieren zijn inmiddels geruimd.

In Overloon had het bedrijf ongeveer 7500 moederdieren. Daar bleek de besmetting uit het monitoringssysteem waarbij wekelijks dieren getest worden op het virus, het systeem dat ‘early warning’ wordt genoemd. Ook dit bedrijf wordt zo spoedig mogelijk geruimd, aldus het ministerie van VWS.

In totaal zijn nu 52 nertsenbedrijven van de ongeveer 128 nertsenhouderijen die Nederland telt, besmet verklaard. Het kabinet heeft, na advies van deskundigen, besloten de nertsenfokkerij per maart 2021 te verbieden, drie jaar eerder dan verwacht.

Meer uit Binnenland

Honderden demonstreren in IJsselstein tegen asielnoodopvang

IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein hebben zich vrijdagavond bij evenemententerrein Het Podium honderden mensen verzameld voor een protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers, meldt een ANP-verslaggever. Aanleiding is de komst van een toekomstige, tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.

20 minuten geleden
Rechter: minister mocht bed-bad-brood van 16 mensen niet stoppen

ROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.

28 minuten geleden
Aantal opvangplekken asielzoekers Loosdrecht teruggeschroefd

LOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.

3 uur geleden
OM in beroep tegen vonnis brandstichter Arnhemse binnenstad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.

4 uur geleden
Cel- en taakstraf voor geweld bij protest noodopvang Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.

4 uur geleden
Rutte: als iemand lintje verdient, is het MH17-voorzitter Ploeg

DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.

4 uur geleden
Lintje voor directeur is erkenning van tomeloze inzet, zegt Pride

AMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.

4 uur geleden