Neres op weg van Ajax naar Sjachtar Donetsk
AMSTERDAM (ANP) - Ajacied David Neres staat op het punt een contract te ondertekenen bij Sjachtar Donetsk. Het management van de Braziliaanse aanvaller bevestigde dat Ajax en de Oekraïense topclub dicht bij een akkoord zijn over een overgang. De 24-jarige Neres was in Amsterdam dit seizoen niet meer zeker van een basisplaats. Blessures en concurrentie met onder anderen zijn landgenoot Antony hielden hem vaak op de bank.
"De clubs zijn in gesprek en ik verwacht dat we eruit komen", zegt zaakwaarnemer Revien Kanhai van Forza Sports Group.
Neres kwam vijf jaar geleden naar Ajax en debuteerde op 26 februari 2017 in een duel met Heracles Almelo. Hij kwam in Ajax 1 tot 121 competitieoptredens, waarin hij 37 keer scoorde. Ajax weigerde in het seizoen 2018-2019 een bod van 43 miljoen euro uit China. In dat seizoen maakte hij indruk in de Champions League en debuteerde hij ook voor Brazilië.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
6 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
16 uur geleden