Nepwebshop politie bereikt veel meer bezoekers dan verwacht
AMSTERDAM (ANP) - Een nepwebshop die de politie heeft gemaakt om te waarschuwen voor onlinefraude heeft ruim 125.000 unieke bezoekers getrokken. Dat is vier keer meer dan de politie verwachtte.
De nepsite pakjedealsnu.nl ging begin november online en lijkt op het eerste gezicht een normale webshop met tal van zeer scherpe aanbiedingen voor bijvoorbeeld gadgets en elektronica. Ook staan er consumentenbeoordelingen op en wordt een snelle levering beloofd. Pas als iemand daadwerkelijk iets wil kopen, verschijnt een mededeling over webshopfraude. Als iemand echt iets had willen kopen, was hij of zij waarschijnlijk opgelicht, luidt de waarschuwing.
"We mikten op zo'n 30.000 bezoekers. Dit heeft onze verwachtingen ruimschoots overtroffen", zegt Gijs van der Linden, teamleider van het Landelijk Meldpunt Internet Oplichting (LMIO). "Het is mooi dat we zo veel mensen hebben bereikt. Aan de andere kant baart het ons zorgen", aldus Van der Linden. "Het hoge aantal bezoekers wijst erop dat een grote groep mensen vatbaar is voor dit soort fraude." Vooral veel 55-plussers bezochten de site.
Consumenten moeten een webshop controleren op echtheid, omdat aankoopfraude een groeiend probleem is, zegt de politie. Fraudeurs misleiden consumenten via websites die erg lijken op betrouwbare webshops, maar die na betaling niets leveren. Elk jaar ontvangt de politie duizenden meldingen van onlineoplichting. In 2024 ging het om 45.000 aangiftes van internetoplichting. Daarvan gingen er ruim 20.000 over webwinkelfraude.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
3 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
20 uur geleden