Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nepwebshop politie bereikt veel meer bezoekers dan verwacht

Nepwebshop politie bereikt veel meer bezoekers dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - Een nepwebshop die de politie heeft gemaakt om te waarschuwen voor onlinefraude heeft ruim 125.000 unieke bezoekers getrokken. Dat is vier keer meer dan de politie verwachtte.

De nepsite pakjedealsnu.nl ging begin november online en lijkt op het eerste gezicht een normale webshop met tal van zeer scherpe aanbiedingen voor bijvoorbeeld gadgets en elektronica. Ook staan er consumentenbeoordelingen op en wordt een snelle levering beloofd. Pas als iemand daadwerkelijk iets wil kopen, verschijnt een mededeling over webshopfraude. Als iemand echt iets had willen kopen, was hij of zij waarschijnlijk opgelicht, luidt de waarschuwing.

"We mikten op zo'n 30.000 bezoekers. Dit heeft onze verwachtingen ruimschoots overtroffen", zegt Gijs van der Linden, teamleider van het Landelijk Meldpunt Internet Oplichting (LMIO). "Het is mooi dat we zo veel mensen hebben bereikt. Aan de andere kant baart het ons zorgen", aldus Van der Linden. "Het hoge aantal bezoekers wijst erop dat een grote groep mensen vatbaar is voor dit soort fraude." Vooral veel 55-plussers bezochten de site.

Consumenten moeten een webshop controleren op echtheid, omdat aankoopfraude een groeiend probleem is, zegt de politie. Fraudeurs misleiden consumenten via websites die erg lijken op betrouwbare webshops, maar die na betaling niets leveren. Elk jaar ontvangt de politie duizenden meldingen van onlineoplichting. In 2024 ging het om 45.000 aangiftes van internetoplichting. Daarvan gingen er ruim 20.000 over webwinkelfraude.

Meer uit Binnenland

Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

1 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

6 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

7 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

8 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

10 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

14 uur geleden