Nepberichten verschenen op X-account van Donald Trump jr.
NEW YORK (ANP) - Op het X-account van Donald Trump jr. is een aantal grof geformuleerde berichten verschenen die hij niet zelf geschreven lijkt te hebben. In een van de berichten werd ten onrechte beweerd dat zijn vader is overleden en dat hij zichzelf kandidaat zal stellen voor de presidentsverkiezingen in 2024. Verder werden onder meer Joe Biden en Elon Musk uitgescholden en wordt Noord-Korea bedreigd. De berichten zijn inmiddels weggehaald.
Het is onduidelijk wie de berichten op X, voorheen Twitter, heeft geschreven. Mogelijk is het account gehackt. Ongeveer een half uur nadat de eerste berichten online waren verschenen, werden ze verwijderd.
Naast de berichten over president Biden en X-eigenaar Musk stond er ook een bericht tussen over de oprichter van cryptomunt Hex, Richard Heart, die van fraude wordt verdacht. Er waren verder verwijzingen bij naar Jeffrey Epstein, youtuber Logan Paul en de omstreden streamer Adin Ross.
Donald Trump jr. is het oudste kind van Trump en zit in het bestuur van het familiebedrijf The Trump Organization.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
8 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
11 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
11 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
11 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
14 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
14 uur geleden