
Nepal komt met straffen na doden in 'menstruatiehutten'
KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepalezen die vrouwen naar een 'menstruatiehut' sturen wanneer zij ongesteld zijn, riskeren een gevangenisstraf van maximaal drie maanden. Ook kunnen hun staatsuitkeringen worden geweigerd. De straffen worden ingevoerd na verschillende sterfgevallen afgelopen tijd in dergelijke hutten.
In Nepal worden vrouwen nog vaak als onrein gezien tijdens hun menstruatieperiode. Een eeuwenoud hindoeïstisch gebruik, dat Chhaupadi heet, schrijft voor dat zij tijdens hun ongesteldheid worden opgesloten in hutten of schuren. Ze mogen dan niet in contact komen met bijvoorbeeld melk, vee en religieuze beelden. In 2005 werd het ritueel verboden, maar het komt nog steeds voor.
De Nepalese regering startte een onderzoek nadat een 21-jarige vrouw deze maand stierf in zo'n menstruatiehut. Zij stak een vuur aan om zichzelf warm te houden, waardoor de hut in brand vloog.
Uit recent onderzoek blijkt dat nog 77 procent van de meisjes tussen de 14 en 19 jaar oud in de provincie Karnali tijdens de ongesteldheid wordt geïsoleerd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De directeur van het Louvre, Laurence des Cars, wordt woensdagmiddag verhoord over de inbraak in het museum afgelopen weekend. Een culturele commissie van de Franse Senaat zal Des Cars dan om tekst en uitleg vragen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In Washington zijn bouwvakkers maandag begonnen met de sloop van een deel van de East Wing van het Witte Huis. Op een foto die The Washington Post deelt, zijn bulldozers te zien die delen van een witte gevel neerhalen. De Amerikaanse president Donald Trump bevestigde dat de werkzaamheden zijn begonnen om zijn gewenste balzaal te kunnen bouwen.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaans gerechtshof heeft de weg vrijgemaakt voor de inzet van de Nationale Garde in Portland, ondanks verzet van lokale bestuurders en de staat. De rechters draaiden een besluit van een lagere rechter terug die de komst van de militairen tijdelijk had geblokkeerd.
7 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Een Oostenrijkse rechtbank heeft zes jongeren veroordeeld voor het afpersen en misbruiken van een docente. De twee hoofdverdachten kregen celstraffen van 3,5 jaar en 3 jaar.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft opnieuw stoffelijke resten ontvangen die van een overleden gijzelaar zouden zijn. Het lichaam gaat na een plechtigheid naar een forensisch instituut voor identificatie, berichten Israëlische media als Haaretz en Times of Israel.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump had tijdens een bijeenkomst een ongemakkelijk moment met de Australische ambassadeur in zijn land. Een journalist vroeg de president of hij problemen had met opmerkingen van de diplomaat, oud-premier Kevin Rudd, over hem. Trump leek zich pas daarna te realiseren dat Rudd zelf ook aanwezig was.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Het kabeltramongeluk in Lissabon begin september is het gevolg van een mechanisch gebrek. Dat meldt het Portugese onderzoeksbureau GPIAAF in een publicatie over de eerste bevindingen rond het ongeluk. Bij het ongeluk kwamen 16 mensen om het leven, onder wie de machinist.
9 uur geleden