Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nepal gaat videoplatform TikTok verbieden

Nepal gaat videoplatform TikTok verbieden

KATHMANDU (ANP/DPA/RTR) - Nepal gaat het Chinese socialemediaplatform TikTok verbieden vanwege de negatieve impact op de "sociale harmonie", aldus ambtenaren van het Aziatische land.

De minister van Communicatie en Informatietechnologie Rekha Sharma zei maandag niet wanneer het verbod precies ingaat. "Als het technisch haalbaar is, kan het verbod al vandaag in werking treden", zei ze wel.

Politici van oppositiepartijen en enkele leden van de huidige coalitie bekritiseren het verbod en vinden het ingaan tegen de vrijheid van meningsuiting. Een paar dagen geleden maakte de Nepalese regering al bekend meer richtlijnen in te voeren om de controle te vergroten op de sociale media in het land en hun inhoud.

In enkele andere landen is TikTok al deels of geheel verboden, zoals in India. In Pakistan is vier keer een verbod ingesteld op TikTok. Die werden telkens weer opgeheven.

Meer uit Financieel

Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

1 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

2 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

2 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

4 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

5 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

5 uur geleden
Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

6 uur geleden