Nek-aan-nekrace tussen presidentskandidaten Argentinië
BUENOS AIRES (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Wie de nieuwe president van Argentinië wordt, moet een tweede stemronde op 19 november uitmaken. Die gaat dan tussen de presidentskandidaten Sergio Massa, de Argentijnse economieminister en de politieke nieuwkomer Javier Milei. Nadat zondag iets meer dan 76 procent van de stemmen geteld was, bleek dat Massa rond de 36 procent van de stemmen had en Milei ruim 30 procent.
Daarmee hebben beide kandidaten niet genoeg stemmen om te winnen. Een derde kandidaat kreeg 24 procent van de stemmen en viel af. Massa en Milei moeten het nu in november tegen elkaar opnemen. De 51-jarige Massa is meer dan een jaar minister van Economie in Argentinië. Zijn uitslag is tegen de verwachtingen in omdat het land gebukt gaat onder een enorme inflatie en armoede.
De 53-jarige Milei, een jurist uit Buenos Aires, is een nieuwkomer in de politiek. Hij viel op door onder meer op bijeenkomsten te verschijnen met een kettingzaag om zijn plannen voor bezuinigingen op de staatsbegroting te onderstrepen. Zijn populistische aanpak wordt door sommigen vergeleken met die van de Amerikaanse oud-president Donald Trump.
Milei wil een aantal publieke diensten afschaffen, evenals de ministeries van Gezondheid, Onderwijs en Milieu. Hij is tegen abortus en wil het kopen van vuurwapens gemakkelijker maken. Hij is niet getrouwd en bezit vier mastiffs (grote honden) die hij genoemd heeft naar liberale economen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het treinstation Brussel-Zuid is maandagavond volledig ontruimd, nadat er twee verdachte pakketten zijn aangetroffen. Het treinverkeer ligt volledig stil en ook het metrostation wordt ontruimd. Dat melden spoorbeheerder Infrabel, spoormaatschappij NMBS en de politie.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.
1 uur geledenROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De voorzitter van het Iraanse parlement, Mohammad Baqer Qalibaf, heeft ontkend dat er gesprekken met de Verenigde Staten zijn geweest over een einde aan de oorlog. Hij doet die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump af als nepnieuws, dat volgens hem bedoeld is "om de financiële en oliemarkten te manipuleren en te ontsnappen aan het moeras waarin de VS en Israël gevangenzitten".
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland ervan het regime in Iran te blijven helpen door inlichtingen te verstrekken. Zelensky claimt in een bericht op X daar "onweerlegbaar bewijs" van te hebben.
2 uur geleden