Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neil Young staakt rechtszaak tegen Donald Trump

Neil Young staakt rechtszaak tegen Donald Trump

WASHINGTON (ANP) - Nu Donald Trump de verkiezingen heeft verloren, heeft Neil Young zijn strijd tegen de president gestaakt. De 75-jarige Canadese zanger klaagde Trump en zijn campagnevoerders eerder aan voor het spelen van zijn muziek tijdens een aantal bijeenkomsten.

Maandag werd bij de rechtbank het verzoek ingediend de zaak te seponeren. Volgens Amerikaanse media hebben de juridische papieren er de schijn van dat er een schikking is getroffen, maar zowel de woordvoerders van Young als die van Trump wilden niet reageren.

In juni waren tijdens een rally in Tulsa Youngs liedjes Rockin’ In The Free World en Devil’s Sidewalk te horen. Op Twitter liet de zanger, een tegenstander van de Amerikaanse president, weten daar niet van gediend te zijn.

Young besloot in augustus stappen te ondernemen. "De aanklager kan het niet toelaten dat zijn muziek als 'themalied' wordt gebruikt voor een verdeeldheid zaaiende, on-Amerikaanse campagne die onwetendheid en haat promoot", stond te lezen in de rechtbankdocumenten.

De president werd al door vele andere muzikanten dringend verzocht hun muziek niet meer te gebruiken. Meer dan vijftig artiesten, onder wie Mick Jagger, Lionel Richie en Sia, schreven een open brief waarin Amerikaanse politici worden opgeroepen om toestemming te vragen voor het gebruik van hun muziek tijdens campagnebijeenkomsten.

Meer uit Buitenland

EU zet Iraanse viceminister Binnenlandse Zaken op sanctielijst

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag nog eens zestien Iraniërs en drie Iraanse bedrijven op de EU-sanctielijst gezet. Zij speelden een sleutelrol in de onderdrukking van de straatprotesten in januari 2026, aldus de EU. Daarbij vielen duizenden burgerslachtoffers. Het gaat onder meer om de Iraanse viceminister van Binnenlandse Zaken.

23 minuten geleden
Amnesty wil verantwoording VS over aanval op Iraanse school

MINAB (ANP) - Amnesty International wil dat degenen die verantwoordelijk zijn voor de luchtaanval op een school in Iran ter verantwoording worden geroepen. De mensenrechtenorganisatie zegt uitgebreid onderzoek te hebben gedaan en stelt dat het Amerikaanse leger waarschijnlijk niet genoeg voorzorgsmaatregelen heeft genomen om burgerslachtoffers te voorkomen. In de school werden zeker 168 mensen gedood, onder wie meer dan honderd kinderen.

1 uur geleden
Spanje doet niet mee aan wegruimen blokkade Straat van Hormuz

MADRID (ANP) - Spanje doet niet mee aan een militaire missie in de Straat van Hormuz, zegt defensieminister Margarita Robles. Spanje noemt de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran al langer illegaal. Het peinst er volgens haar niet over om mee te gaan in pogingen om die oorlog te ondersteunen.

1 uur geleden
Rusland zegt geen Kenianen meer te laten vechten in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft met Kenia afgesproken dat er geen Kenianen meer zullen worden ingezet in de oorlog met Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken Musalia Mudavadi zei die toezegging te hebben gekregen in een gesprek met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov in Moskou.

2 uur geleden
Brussel maakt ruim 450 miljoen euro vrij voor hulp Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt dit jaar 458 miljoen euro vrij van het humanitaire budget voor hulp in het Midden-Oosten. Het grootste deel van het budget gaat naar Syrië (210 miljoen) en naar de Palestijnen (124 miljoen). Ook gaat er geld voor humanitaire hulp naar Libanon (100 miljoen), Jordanië (15,5 miljoen) en Egypte (8 miljoen).

3 uur geleden
Wind en droogte leidden tot grote bosbranden in Nebraska

LINCOLN (ANP) - Meer dan 600.000 hectare van de Amerikaanse staat Nebraska ligt in de as door natuurbranden, schrijft persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om de grootste natuurbrand ooit in de staat en nog drie andere kleinere branden. Hoge windsnelheden, lage luchtvochtigheid en droge omstandigheden leidden tot de grote natuurbranden.

4 uur geleden
VK werkt met partners aan plan voor breken Iraanse blokkade

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk werkt met medestanders aan een gezamenlijk plan om een einde te maken aan de blokkade van de Straat van Hormuz voor onder meer olie- en gastankers, zegt premier Keir Starmer. Het wordt geen NAVO-missie, onderstreepte hij, na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat bondgenoten moeten helpen bij het heropenen van de zeestraat.

4 uur geleden