Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neil Young staakt rechtszaak tegen Donald Trump

Neil Young staakt rechtszaak tegen Donald Trump

WASHINGTON (ANP) - Nu Donald Trump de verkiezingen heeft verloren, heeft Neil Young zijn strijd tegen de president gestaakt. De 75-jarige Canadese zanger klaagde Trump en zijn campagnevoerders eerder aan voor het spelen van zijn muziek tijdens een aantal bijeenkomsten.

Maandag werd bij de rechtbank het verzoek ingediend de zaak te seponeren. Volgens Amerikaanse media hebben de juridische papieren er de schijn van dat er een schikking is getroffen, maar zowel de woordvoerders van Young als die van Trump wilden niet reageren.

In juni waren tijdens een rally in Tulsa Youngs liedjes Rockin’ In The Free World en Devil’s Sidewalk te horen. Op Twitter liet de zanger, een tegenstander van de Amerikaanse president, weten daar niet van gediend te zijn.

Young besloot in augustus stappen te ondernemen. "De aanklager kan het niet toelaten dat zijn muziek als 'themalied' wordt gebruikt voor een verdeeldheid zaaiende, on-Amerikaanse campagne die onwetendheid en haat promoot", stond te lezen in de rechtbankdocumenten.

De president werd al door vele andere muzikanten dringend verzocht hun muziek niet meer te gebruiken. Meer dan vijftig artiesten, onder wie Mick Jagger, Lionel Richie en Sia, schreven een open brief waarin Amerikaanse politici worden opgeroepen om toestemming te vragen voor het gebruik van hun muziek tijdens campagnebijeenkomsten.

Meer uit Buitenland

Italië roept op tot vrijlating Italiaanse flotilla-opvarenden

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".

24 minuten geleden
Uitkleden Rode Plein-parade sterkt Oekraïne-bondgenoten

KURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.

39 minuten geleden
Verdachte Londen was bekend bij preventieprogramma terrorisme

LONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.

42 minuten geleden
Khamenei: Amerikaanse plannen verijdeld, nieuw hoofdstuk begint

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.

1 uur geleden
Eigen 'Hormuz-coalitie' VS kan mogelijk Litouwen verwelkomen

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen denkt erover zich aan te sluiten bij de eigen 'Hormuz-coalitie' waar de Verenigde Staten aan werken. Het kleine NAVO-land neemt ook deel aan de oorspronkelijke Hormuz-coalitie die onder Brits-Franse leiding wil helpen bij het weer op gang brengen van de scheepvaart door de geblokkeerde Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Rusland zegt zich niet terug te trekken uit Mali

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt militairen in Mali om daar de junta te ondersteunen in haar strijd tegen separatisten. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zal Rusland "blijven strijden, waaronder in Mali, tegen extremisme, terrorisme en andere kwalijke fenomenen".

1 uur geleden
Brussel: Amerikaanse troepen in Europa ook in belang VS

BRUSSEL (ANP) - Dat er Amerikaanse troepen in Europa zijn, is "ook in het belang van de Verenigde Staten", aldus een woordvoerder van de Europese Commissie. Daarmee reageerde ze op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump troepen uit Duitsland weg te halen. Dat deed Trump nadat bondskanselier Friedrich Merz kritisch was over de Amerikaanse aanvallen op Iran.

1 uur geleden