
Negentig (oud-)Kamerleden gaven bijverdiensten te laat op
DEN HAAG (ANP) - Negentig (oud-)Tweede Kamerleden hebben in 2021 te laat gegevens over eventuele bijverdiensten opgegeven, blijkt uit documenten die BNR heeft opgevraagd via de Wet open overheid (Woo). Het opgeven van extra inkomsten is belangrijk, omdat de bijverdiensten ertoe kunnen leiden dat Kamerleden worden gekort op hun 'salaris' (schadeloosstelling).
Het openbaar gemaakte document waarin wordt opgetekend hoeveel (voormalige) parlementariƫrs de deadline hebben gemist, komt uit april van dit jaar. Het is een "momentopname", wordt benadrukt. Maar in het stuk staat ook dat zo'n twintig Kamerleden en oud-Kamerleden toen zelfs voor 2020 nog niets hadden opgegeven. Om dit soort registers is veel te doen. Zo besloot de Kamer om FVD-fractievoorzitter Thierry Baudet in oktober een week te schorsen omdat hij zijn nevenfuncties niet had opgegeven, ondanks aandringen.
Het lijkt vooral te gaan om oud-Kamerleden die moeilijk te bereiken zijn, blijkt uit een van de stukken die BNR heeft opgevraagd. "We lopen er tegenaan dat we vertrokken Kamerleden slecht tot niet kunnen traceren", staat in het document. "Niet voor het doen van opgave neveninkomsten, dan wel voor het verrekenen van een korting."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Voormalig SP-Kamerlid Paul Ulenbelt is op 21 juli overleden. Dat meldt de partij op haar website. Ulenbelt zat van november 2006 tot maart 2017 in de Tweede Kamer, waar hij het woord voerde over voor de SP belangrijke onderwerpen als de rechten van werknemers, arbeidsomstandigheden en pensioenen. Hij is 73 jaar geworden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincies hebben demissionair minister Mona Keijzer van Asiel en Migratie opgeroepen om de spreidingswet uit te voeren, in plaats van te vragen om noodopvanglocaties. Acht provincies kregen deze week het verzoek om met spoed elk 325 extra plekken in de noodopvang te realiseren. Als reactie stuurden de commissarissen van de Koning een gezamenlijke brief aan Keijzer.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) kiest voor de bekritiseerde kabelroute langs Schiermonnikoog. Er moeten zware kabels door de Waddenzee komen om windenergie van de Noordzee aan land te brengen. Dit is volgens de klimaat- en energieminister de 'snelste en meest betrouwbare route', schrijft ze in een Kamerbrief.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid voor Forum voor Democratie (FVD) Ralf Dekker nam in maart deel aan een videoconferentie met Russische politici, waarachter een campagne van het Kremlin schuilging om de NAVO te ondermijnen. Dat schrijft NRC.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland zegt blij te zijn met de uitspraak van de Raad van State over de asielaanvragen van mensen uit Jemen. De hoogste bestuursrechter oordeelde woensdag dat demissionair minister David van Weel van Asiel beter moet uitleggen waarom niet alle vluchtelingen uit Jemen asiel krijgen.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Asiel, VVD) moet beter onderbouwen waarom niet alle vluchtelingen uit Jemen asiel krijgen, oordeelt de Raad van State. Momenteel is het beleid dat Jemenieten alleen mogen blijven als zij persoonlijk gevaar lopen. De minister vindt dat er geen sprake is van een uitzonderlijk onveilige situatie, waarin alle asielzoekers zouden mogen blijven. Maar de hoogste bestuursrechter vindt dat hij dit niet goed heeft gemotiveerd.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Vergeleken met de vorige Tweede Kamerverkiezingen zijn meer partijen van plan hun programma te laten doorrekenen door het Centraal Planbureau (CPB). Zeker tien partijen zijn dit van plan. De vorige keer waren het er acht. Vooral kleinere oppositiepartijen doen niet mee, uit principiƫle redenen of omdat ze het te veel moeite vinden.
1 week geleden