Negentien dagen weinig tot geen treinverkeer op Flevolijn
UTRECHT (ANP) - Door werkzaamheden aan het spoor is er vanaf aanstaande zaterdag tot en met 3 september weinig tot geen treinverkeer mogelijk op de Flevolijn (Weesp-Lelystad), meldt de NS. Reizigers moeten in die periode rekening houden met dertig minuten extra reistijd. Rondom het weekend dat Lowlands plaatsvindt, rijden de treinen wel.
Van 12 tot en met 17 augustus 10.30 uur rijden er geen treinen tussen Weesp/Naarden-Bussum en Almere Oostvaarders. Het treinverkeer op het tweede deel van het traject, tussen Almere Oostvaarders en Dronten, is van 22 augustus tot en met 3 september gestremd. Reizigers die met de Intercity tussen Groningen/Leeuwarden en Amsterdam reizen, kunnen omreizen via Amersfoort.
Daarnaast ligt op 22 en 31 augustus en 2 en 3 september het treinverkeer tussen Almere Centrum en Almere Oostvaarders plat. De NS zet stop- en snelbussen in op het gehele traject gedurende de negentien dagen dat de werkzaamheden plaatsvinden.
Pendelbussen
Lowlands is per trein en pendelbus goed bereikbaar vanaf 17 augustus na 10.30 uur. De pendelbussen vertrekken vanaf de stations van Dronten en Lelystad. Festivalgangers uit de richting Noord-Holland die al vroeger hun tentje op willen zetten, moeten omreizen of een snelbus en Sprinter nemen naar Lelystad.
NS adviseert reizigers om voor vertrek hun reis te plannen in de NS-app of op de website.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
59 minuten geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."
3 uur geleden