Negen zalen Rotterdam mogen meer dan 30 bezoekers ontvangen
ROTTERDAM (ANP) - Negen theaters en bioscopen in de regio Rotterdam mogen meer dan dertig bezoekers toelaten. Onder de zalen die ontheffing krijgen van de coronamaatregel om niet meer dan dertig personen in een zaal te ontvangen zijn Theater Zuidplein, De Doelen en Maassilo.
Aan Ahoy en het Luxor Theater is nog geen ontheffing verleend, omdat die niet is aangevraagd, zei een woordvoerder van de gemeente Rotterdam. Hij zei dat ontheffing alleen wordt verleend op aanvraag.
De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond heeft bepaald dat zalen die in aanmerking willen komen voor een ontheffing een minimale capaciteit moeten hebben van 150 bezoekers. Dan mogen maximaal 250 bezoekers worden ontvangen. Voor zelfstandige ruimtes in een gebouw met een kleinere capaciteit dan 150 bezoekers geldt een maximum van 30 bezoekers.
Op voorhand zijn onder meer horecagelegenheden, feestzalen, congresactiviteiten en zakelijke of besloten evenementen uitgesloten voor een ontheffing
Voor gebouwen die een ontheffing krijgen geldt dat de horecafunctie in het gebouw, conform de noodverordening, om 22.00 uur sluit.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
7 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
8 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
8 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
8 uur geleden