Negen zalen Rotterdam mogen meer dan 30 bezoekers ontvangen
ROTTERDAM (ANP) - Negen theaters en bioscopen in de regio Rotterdam mogen meer dan dertig bezoekers toelaten. Onder de zalen die ontheffing krijgen van de coronamaatregel om niet meer dan dertig personen in een zaal te ontvangen zijn Theater Zuidplein, De Doelen en Maassilo.
Aan Ahoy en het Luxor Theater is nog geen ontheffing verleend, omdat die niet is aangevraagd, zei een woordvoerder van de gemeente Rotterdam. Hij zei dat ontheffing alleen wordt verleend op aanvraag.
De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond heeft bepaald dat zalen die in aanmerking willen komen voor een ontheffing een minimale capaciteit moeten hebben van 150 bezoekers. Dan mogen maximaal 250 bezoekers worden ontvangen. Voor zelfstandige ruimtes in een gebouw met een kleinere capaciteit dan 150 bezoekers geldt een maximum van 30 bezoekers.
Op voorhand zijn onder meer horecagelegenheden, feestzalen, congresactiviteiten en zakelijke of besloten evenementen uitgesloten voor een ontheffing
Voor gebouwen die een ontheffing krijgen geldt dat de horecafunctie in het gebouw, conform de noodverordening, om 22.00 uur sluit.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Op NPO 1 worden de NOS Journaals donderdagochtend verlengd en daarnaast herhaald. Dit wordt gedaan "in verband met de onrustige nacht en het vele extra nieuws", laat de publieke omroep weten.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vondelkerk in Amsterdam dreigt niet verder in te storten, de muren van het brandende gebouw blijven staan. Een constructeur heeft vastgesteld dat er geen verder instortingsgevaar is, meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ongeveer negentig huishoudens rond de brandende Vondelkerk in Amsterdam zitten tijdelijk zonder elektriciteit. De stroomvoorziening is voor de zekerheid afgesloten, zodat de brandweer veilig het vuur in de kerk kan blussen. De veiligheidsregio weet nog niet hoelang de stroomonderbreking duurt.
1 uur geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Tussen de 40 en 45 bewoners zijn uit hun woning gehaald om de brand die woedt in de parkeergarage onder hun appartementencomplex in Hellevoetsluis. Ze worden opgevangen in een ander appartementencomplex, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben hun huis moeten verlaten vanwege de grote brand in de Vondelkerk in Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Het gaat om woningen rondom de kerk.
4 uur geledenBERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draaide ze een dienst mee in Amsterdam, daarbij zou ze zeker drie keer bekogeld zijn.
6 uur geleden