Negen nieuwe coronadoden in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland zijn in de afgelopen 24 uur 378 nieuwe infecties met het coronavirus vastgesteld. Dat meldt het Robert Koch Institut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM. Sinds het begin van de coronacrisis zijn tot dusver 186.839 mensen in het land besmet geraakt met het longvirus. Het Duitse dodental als gevolg van Covid-19 bedraagt volgens het RKI 8800, een toename van negen sterfgevallen ten opzichte van een dag eerder.
Het instituut meldt dat ongeveer 173.100 patiënten tot nu toe zijn genezen van het virus.
Het zogeheten reproductiegetal, dat aangeeft hoe snel het coronavirus zich verspreidt, ligt op 1,19. Dat is iets hoger dan een dag eerder, toen bedroeg dat getal 1,05. Daarmee ligt het reproductiegetal wederom boven de cruciale grens van 1. Dat betekent dat elke coronapatiënt gemiddeld nog één andere persoon besmet.
Omdat het reproductiegetal schommelt, meet het RKI dat ook over zeven dagen. Dat getal, de Zeven-Dagen-R, staat momenteel op 0,95. Dat is een daling ten opzichte van zondag, toen werd een R van 1 gemeld.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De begrafenisstoet van ayatollah Ali Khamenei, de Iraanse opperste leider die aan het begin van de oorlog tegen de Verenigde Staten en Israël om het leven kwam, is maandagochtend in Teheran van start gegaan. Deze wordt gevolgd door een "enorme menigte", aldus de Iraanse staatszender Irib.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische raketaanvallen op Kyiv in de nacht van zondag op maandag zijn zeker tien mensen om het leven gekomen. Dat melden de Oekraïense autoriteiten.
1 uur geledenROTA (ANP) - Supertyfoon Bavi heeft "grote schade" aangericht op het eiland Rota in de Amerikaanse Noordelijke Marianen. Dat hebben de autoriteiten maandag bekendgemaakt, waarbij ze spraken van "heftige winden" en "overstromingen".
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense autoriteiten melden Russische raketaanvallen op de hoofdstad Kyiv in de nacht van zondag op maandag. "De vijand valt aan met ballistische raketten", schreef Tymur Tkachenko, hoofd van het militaire bestuur van de Oekraïense hoofdstad, op Telegram.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de recente aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 3342, melden de autoriteiten. Op 24 juni werd het Zuid-Amerikaanse land opgeschrikt door twee bevingen met een kracht van 7.2 en 7.5. Met name de noordelijke kustregio La Guaira werd zwaar getroffen.
9 uur geledenPERPIGNAN (ANP/AFP) - In het departement Pyrénées-Orientales, in het zuidoosten van Frankrijk, worden zo'n 10.000 inwoners geëvacueerd als gevolg van de natuurbranden in het gebied. Dat meldt de prefectuur op een persconferentie. Het vuur heeft al 1650 hectare verzwolgen.
10 uur geledenCAÏRO (ANP/DPA) - Egypte heeft zondag zijn nieuwe militaire hoofdkwartier ceremonieel geopend. Het complex heet Octagon en bestaat uit acht gebouwen die een oppervlakte van bijna 90 vierkante kilometer bestrijken. Daardoor is het Pentagon in Washington niet langer het grootste militaire complex ter wereld.
10 uur geleden