Negen nieuwe coronadoden in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland zijn in de afgelopen 24 uur 378 nieuwe infecties met het coronavirus vastgesteld. Dat meldt het Robert Koch Institut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM. Sinds het begin van de coronacrisis zijn tot dusver 186.839 mensen in het land besmet geraakt met het longvirus. Het Duitse dodental als gevolg van Covid-19 bedraagt volgens het RKI 8800, een toename van negen sterfgevallen ten opzichte van een dag eerder.
Het instituut meldt dat ongeveer 173.100 patiënten tot nu toe zijn genezen van het virus.
Het zogeheten reproductiegetal, dat aangeeft hoe snel het coronavirus zich verspreidt, ligt op 1,19. Dat is iets hoger dan een dag eerder, toen bedroeg dat getal 1,05. Daarmee ligt het reproductiegetal wederom boven de cruciale grens van 1. Dat betekent dat elke coronapatiënt gemiddeld nog één andere persoon besmet.
Omdat het reproductiegetal schommelt, meet het RKI dat ook over zeven dagen. Dat getal, de Zeven-Dagen-R, staat momenteel op 0,95. Dat is een daling ten opzichte van zondag, toen werd een R van 1 gemeld.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Venezolaanse regering en de oppositie zijn donderdag in Caracas onder leiding van de Verenigde Staten begonnen aan gesprekken die kunnen leiden tot een politieke overgang en verkiezingen. De onderhandelingen beginnen zeven maanden na de gevangenneming van president Nicolás Maduro door het Amerikaanse leger.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS willen een streep zetten door de uitgifte van paspoorten aan kinderen van wie de ouders doelbewust een kind krijgen in de Verenigde Staten en daarbij de staat misleiden. Daartoe heeft president Donald Trump een presidentieel decreet uitgevaardigd. Op die manier wil Trump wat hij ziet als "geboortetoerisme" tegengaan.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Het dodental als gevolg van de Houthi-aanvallen op Jemenitische militairen is opgelopen tot 58. Dat meldt persbureau AFP op basis van een militaire bron. Eerder op de dag werd nog een dertigtal doden gemeld.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De gesprekken tussen de Libanese regering en Israël in Rome zijn voorspoedig verlopen. Dat meldt Al Jazeera op gezag van een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De VS treden in de onderhandelingen op als bemiddelaar.
4 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman zegt zich in te spannen om de milieuschade te beperken rond de lekkende olietanker voor zijn zuidkust. Dat melden staatsmedia op gezag van het ministerie van Transport.
5 uur geledenKARLSRUHE (ANP/RTR/DPA) - Er is voldoende bewijs om te concluderen dat de explosieve drone die werd aangetroffen op de luchthaven van Leipzig een aanslagpoging was. Dat zegt de Duitse federaal aanklager, die het onderzoek naar het voorval overneemt.
5 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky brengt zaterdag voor het eerst als president een bezoek aan Servië. Hij ontmoet daar zijn Servische ambtgenoot Aleksandar Vučić.
6 uur geleden