Negen nieuwe coronadoden in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland zijn in de afgelopen 24 uur 378 nieuwe infecties met het coronavirus vastgesteld. Dat meldt het Robert Koch Institut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM. Sinds het begin van de coronacrisis zijn tot dusver 186.839 mensen in het land besmet geraakt met het longvirus. Het Duitse dodental als gevolg van Covid-19 bedraagt volgens het RKI 8800, een toename van negen sterfgevallen ten opzichte van een dag eerder.
Het instituut meldt dat ongeveer 173.100 patiënten tot nu toe zijn genezen van het virus.
Het zogeheten reproductiegetal, dat aangeeft hoe snel het coronavirus zich verspreidt, ligt op 1,19. Dat is iets hoger dan een dag eerder, toen bedroeg dat getal 1,05. Daarmee ligt het reproductiegetal wederom boven de cruciale grens van 1. Dat betekent dat elke coronapatiënt gemiddeld nog één andere persoon besmet.
Omdat het reproductiegetal schommelt, meet het RKI dat ook over zeven dagen. Dat getal, de Zeven-Dagen-R, staat momenteel op 0,95. Dat is een daling ten opzichte van zondag, toen werd een R van 1 gemeld.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/AFP) - Drie activisten van een organisatie die in Hongkong jaarlijks een publieke herdenking hield voor het Tiananmenprotest van 1989, zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen.
18 minuten geledenDALLAS (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres in Dallas in zijn speech Charlie Kirk herdacht. Het was donderdag een jaar geleden dat de conservatieve activist werd vermoord.
46 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.
8 uur geledenCALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.
13 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.
15 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.
16 uur geleden