Negen Nederlandse judoka's naar Olympische Spelen
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judobond vaardigt negen judoka's af naar de Olympische Spelen in Parijs. Het gaat om vier vrouwen en vijf mannen.
Regerend wereldkampioene Joanne van Lieshout vertegenwoordigt Nederland in de klasse tot 63 kilogram. Sanne van Dijke (-70 kilogram), Guusje Steenhuis (-78 kilogram) en Marit Kamps (+78 kilogram) zijn de drie andere Nederlandse deelneemsters.
Bij de mannen strijden Tornike Tsjakadoea (-60 kilogram), Frank de Wit (-81 kilogram). Noël van 't End (-90 kilogram), Michael Korrel (-100 kilogram) en Jelle Snippe (+100 kilogram) om de olympische titels.
Voordracht
Dinsdag heeft de directeur topsport Gijs Ronnes de voordracht gedaan van een negental judoka's. Die voordracht was conform de interne selectieprocedure. Het voltallige bestuur heeft daarop tijdens een daarvoor ingelaste digitale bestuursvergadering besloten de voordracht over te nemen en als zodanig vast te stellen.
Tijdens de afgelopen Olympische Spelen in Tokio vielen de prestaties van Nederland tegen. Alleen Van Dijke pakte een medaille: brons.
Meer uit Sport
MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
11 uur geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
1 dag geleden