Negen mensen gered bij woningbrand in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Bij een brand in een portiekwoning aan de Texelsestraat in Rotterdam heeft de brandweer negen mensen kunnen redden. In de nacht van zondag op maandag brak er brand uit in de woning. Bewoners uit die woning en omliggende huizen werden met een autoladder en een handladder bevrijd. Ook twee katten konden worden gered.
De brand was na 20 minuten onder controle en is niet overgeslagen naar andere woningen, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. In totaal zijn tien mensen door het ambulancepersoneel opgevangen. Zij hebben allemaal rook binnengekregen. Vier van hen zijn voor verdere controle naar het ziekenhuis gebracht.
De brandweer is ter plaatse bezig met de laatste werkzaamheden. De politie gaat onderzoek doen naar de oorzaak van de brand.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Tien brancheorganisaties hebben de Tweede Kamer opgeroepen om de voorgenomen belastingverhoging op leidingwater te schrappen. Het kabinet wil het tarief vanaf 1 januari met 10 cent verhogen, naar 0,537 euro per 1000 liter. Volgens de brancheorganisaties van onder meer drinkwaterbedrijven, zakelijke energie- en waterverbruikers, de chemische industrie, horeca, bierbrouwerijen en autowasserijen, schiet het kabinet hiermee zijn doel voorbij.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.
6 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.
10 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.
12 uur geleden