Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Negen mannen worden vervolgd voor dood 10-jarige jongen in Nîmes

Negen mannen worden vervolgd voor dood 10-jarige jongen in Nîmes

MARSEILLE (ANP/DPA/AFP) - Negen mannen van tussen de 17 en 30 jaar oud worden vervolgd voor de dood van een 10-jarige jongen in de Zuid-Franse stad Nîmes. Dat heeft het Openbaar Ministerie in Marseille zaterdag bekendgemaakt.

De tiener kwam 21 augustus dit jaar om het leven nadat de auto van zijn oom onder vuur werd genomen tijdens een schietpartij die wordt gelinkt aan drugshandel. Zijn oom raakte gewond, zijn 7-jarige neefje die ook in de auto zat bleef ongedeerd. De wijk waar het schietincident plaatsvond is een van de plekken in de stad die worden geteisterd door drugshandel.

Volgens openbaar aanklager Nicolas Bessone hebben het dodelijke slachtoffer en zijn familie niets te maken met drugs en zijn ze mogelijk slachtoffer geworden van een persoonsverwisseling om het merk auto waarin ze reden.

In verschillende steden in het zuiden van Frankrijk, waaronder Marseille, Avignon en Nîmes, zijn de afgelopen jaren al vele tientallen mensen om het leven gekomen door drugsgerelateerde moorden. Er lijkt een territoriumstrijd te woeden tussen twee bendes, genaamd Yoda en DZ Mafia.

Meer uit Buitenland

Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

11 minuten geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

53 minuten geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

54 minuten geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

1 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

6 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

7 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

8 uur geleden