Negen mannen worden vervolgd voor dood 10-jarige jongen in Nîmes
MARSEILLE (ANP/DPA/AFP) - Negen mannen van tussen de 17 en 30 jaar oud worden vervolgd voor de dood van een 10-jarige jongen in de Zuid-Franse stad Nîmes. Dat heeft het Openbaar Ministerie in Marseille zaterdag bekendgemaakt.
De tiener kwam 21 augustus dit jaar om het leven nadat de auto van zijn oom onder vuur werd genomen tijdens een schietpartij die wordt gelinkt aan drugshandel. Zijn oom raakte gewond, zijn 7-jarige neefje die ook in de auto zat bleef ongedeerd. De wijk waar het schietincident plaatsvond is een van de plekken in de stad die worden geteisterd door drugshandel.
Volgens openbaar aanklager Nicolas Bessone hebben het dodelijke slachtoffer en zijn familie niets te maken met drugs en zijn ze mogelijk slachtoffer geworden van een persoonsverwisseling om het merk auto waarin ze reden.
In verschillende steden in het zuiden van Frankrijk, waaronder Marseille, Avignon en Nîmes, zijn de afgelopen jaren al vele tientallen mensen om het leven gekomen door drugsgerelateerde moorden. Er lijkt een territoriumstrijd te woeden tussen twee bendes, genaamd Yoda en DZ Mafia.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
13 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
2 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
6 uur geleden