Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Negen landen trekken samen op om Israël aan recht te houden

Negen landen trekken samen op om Israël aan recht te houden

DEN HAAG (ANP) - Zuid-Afrika en acht andere landen slaan de handen ineen om Israël aan het internationaal recht te houden. De landen uit Afrika, Latijns-Amerika en Azië hekelen de twee maten die het Westen zou aanhouden in zijn omgang met Israël en de Palestijnen. De internationale rechtsorde dreigt teloor te gaan, waarschuwen ze.

Zuid-Afrika, Colombia, Bolivia, Cuba, Honduras, Belize, Senegal, Namibië en Maleisië namen zelf allerhande protestmaatregelen tegen Israël, met name sinds de oorlog in de Palestijnse Gazastrook. Zuid-Afrika stapte naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag. Maar Israël trekt zich weinig aan van sancties of protesten van individuele landen, constateren de negen op een persconferentie in Den Haag. En al evenmin van uitspraken van het ICJ en stappen van het Internationaal Strafhof.

De landen uit het zogenoemde Mondiale Zuiden willen daarom samen optrekken en diplomatieke, juridische en economische stappen onderling afstemmen om meer gewicht in de schaal te leggen. Ze verklaren onder meer de wapenexport naar Israël te zullen dwarsbomen en schepen te weigeren die brandstof of wapentuig naar Israël vervoeren.

Meer uit Buitenland

Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

2 uur geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

3 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

10 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

11 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

12 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

13 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

13 uur geleden