Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Negen klimaatactivisten opgepakt bij wegblokkades Utrecht

Negen klimaatactivisten opgepakt bij wegblokkades Utrecht

UTRECHT (ANP) - In Utrecht zijn dinsdag negen klimaatactivisten aangehouden omdat ze openbare wegen in de stad blokkeerden en weigerden te vertrekken. Het gaat volgens de politie om eenpersoonsacties, waarbij demonstranten in hun eentje op de weg gingen zitten waardoor het verkeer er niet of moeilijk langs kon.

De activisten droegen borden bij zich met teksten als "ik ben doodsbang dat ongelijkheid en onderdrukking zullen toenemen door de klimaatcrisis". "Ze gingen op de weg zitten en hinderden daarmee andere weggebruikers die niet verder konden rijden en veroorzaakten gevaarlijke situaties op de openbare weg", aldus de politie. Die noemt de naam van de actiegroep niet. Extinction Rebellion riep klimaatactivisten eerder op mee te doen aan solo-acties onder de naam Rebellion of One.

De gemeente Utrecht had de initiatiefnemers van tevoren laten weten dat wegblokkades niet zijn toegestaan en stelde voor dat de betogers op een locatie zouden samenkomen. Daar heeft de actiegroep volgens de politie geen gehoor aan gegeven.

Wegen die enige tijd werden geblokkeerd zijn onder meer de Voorstraat, de Croeselaan en de Van Asch van Wijckbrug.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis ziet steeds meer Oekraïners in schrijnende situaties

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis ziet dat het tekort aan opvangplekken voor Oekraïners tot steeds meer schrijnende situaties leidt. Steeds meer Oekraïners melden dat ze op straat of in een auto hebben geslapen. De hulporganisatie roept de overheid op om te zorgen voor genoeg opvangplekken. "Wat moet er nog gebeuren voordat de overheid in actie komt?", vraagt Suzanne Segaar, hoofd Nationale Hulp van het Rode Kruis, zich af.

1 uur geleden
Vrouwen verbergen hormonale klachten vaak op het werk

DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.

6 uur geleden
Nederlandse boot vertrokken om aan te sluiten bij vloot naar Gaza

MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.

12 uur geleden
Doden in Alkmaar niet door toedoen derden om het leven gekomen

ALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.

12 uur geleden
OM eist werkstraffen en geldboete tegen klimaatactivisten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.

12 uur geleden
Lading cocaïne gevonden bij controle in haven Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.

13 uur geleden
Woningen Heerlen ontruimd om vondst mogelijk explosief

HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.

14 uur geleden