Negen jaar cel geëist voor doodschudden baby
ZWOLLE (ANP) - Tegen een 32-jarige man uit Deventer is dinsdag in de rechtbank in Zwolle 9 jaar cel geëist voor het doodschudden van zijn stiefzoon. De acht maanden oude baby bezweek in het ziekenhuis aan de gevolgen van ernstig hersenletsel.
Op 9 februari 2018 werd alarm geslagen door stiefvader Randy S. Als de politie arriveert nemen ze de reanimatie van de baby over van een buurvrouw. Het kind heeft een extreem lage hartslag en in het ziekenhuis valt er niets te redden. Na vijf pogingen tot reanimatie overlijdt het kind aan de gevolgen van een ernstig hersentrauma. Volgens het Openbaar Ministerie is het slachtoffer ernstige hersenletsel toegebracht. "Het letsel liegt niet", zei de officier van justitie. De aangetroffen verwondingen zijn volgens de aanklager typisch voor het shakenbabysyndroom. Een forensisch arts van het NFI vergeleek het hersenletsel met dat bij de val van een balkon.
Er is een wil voor nodig om een kind op deze manier te schudden, zei de officier. Ze had het over 5 seconden lang hard en heftig schudden. "Daar is een aanzienlijke kracht voor nodig." Een medische oorzaak voor deze verwondingen is er niet, meende het OM. Een kinderarts kwam met het alternatief dat het kind een chronische bloeding tussen de hersenvliezen had. Maar dat is geen verklaring voor de bloedingen in de ogen, zei de officier van justitie. Juist dat wijst op acuut en heftig geweld kort voor het overlijden van het kind.
Randy S. reageerde verslagen op de eis. "Ik kan het niet aan wat ik hier hoor." Hij beweerde onschuldig te zijn. Hij trof zijn kind op zijn buik aan in het bedje. "Ik pakte hem op, hij was helemaal slap en had een rare blik in de ogen", zei hij de rechters. Zijn advocaten bepleiten vrijspraak.
Op 12 januari volgt het vonnis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Veel jongeren die in de zwaarste vorm van gesloten jeugdzorg hebben gezeten en daar te maken hebben gehad met misstanden, wachten nog steeds op "erkenning, nazorg of financiële hulp". Dat stelt Jason Bhugwandass in een nieuw rapport. "De problemen van de jongeren hebben twee jaar langer kunnen sudderen en het gebrek aan erkenning en opvolging is een extra beschadiging geweest."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om zorgfraude tegen te gaan, scherpt het kabinet een aantal regels aan. Zorgminister Mirjam Sterk werkt aan een wet die moet helpen voorkomen dat malafide zorgaanbieders beginnen of opnieuw aan de slag gaan. Ze verwacht dat de wet in 2028 naar de Tweede Kamer gaat.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem wordt opnieuw geprotesteerd tegen de komst van Ye naar Nederland. De Amerikaanse rapper geeft maandagavond een concert in het stadion, zijn tweede in Nederland sinds 2013. Het protest is met een handvol demonstranten een stuk kleinschaliger dan dat van zaterdag. Toen waren er enkele tientallen betogers.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken wil dat overheden kijken naar mogelijke discriminatie bij hun eigen werk. Hij roept hen op om zich te melden voor de zogeheten discriminatietoets, een middel voor overheidsorganisaties om risico's op discriminatie op te sporen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat jonge kinderen niet meer voor commerciële klussen mogen worden ingezet op sociale media. Minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie, VVD) wil dat kinderen van 15 jaar en jonger hier niet meer aan mogen meedoen, laat hij aan de Tweede Kamer weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de coronacrisis had er meer aandacht kunnen zijn voor eenzaamheid. Dat zei topambtenaar Mark Roscam Abbing, destijds verantwoordelijk voor de langetermijnstrategie tegen corona, tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook voor het stikstofbeleid wil het kabinet steun zoeken bij zowel linkse als rechtse partijen. Premier Rob Jetten zei tijdens een werkbezoek aan de Veluwe dat hij hoopt op steun van ongeveer honderd zetels in de Tweede Kamer. De minderheidscoalitie (66 zetels) heeft dan niet alleen PRO nodig (20 zetels) maar bijvoorbeeld ook JA21 (9 zetels).
8 uur geleden