Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Negen jaar cel geëist voor doodschudden baby

Negen jaar cel geëist voor doodschudden baby

ZWOLLE (ANP) - Tegen een 32-jarige man uit Deventer is dinsdag in de rechtbank in Zwolle 9 jaar cel geëist voor het doodschudden van zijn stiefzoon. De acht maanden oude baby bezweek in het ziekenhuis aan de gevolgen van ernstig hersenletsel.

Op 9 februari 2018 werd alarm geslagen door stiefvader Randy S. Als de politie arriveert nemen ze de reanimatie van de baby over van een buurvrouw. Het kind heeft een extreem lage hartslag en in het ziekenhuis valt er niets te redden. Na vijf pogingen tot reanimatie overlijdt het kind aan de gevolgen van een ernstig hersentrauma. Volgens het Openbaar Ministerie is het slachtoffer ernstige hersenletsel toegebracht. "Het letsel liegt niet", zei de officier van justitie. De aangetroffen verwondingen zijn volgens de aanklager typisch voor het shakenbabysyndroom. Een forensisch arts van het NFI vergeleek het hersenletsel met dat bij de val van een balkon.

Er is een wil voor nodig om een kind op deze manier te schudden, zei de officier. Ze had het over 5 seconden lang hard en heftig schudden. "Daar is een aanzienlijke kracht voor nodig." Een medische oorzaak voor deze verwondingen is er niet, meende het OM. Een kinderarts kwam met het alternatief dat het kind een chronische bloeding tussen de hersenvliezen had. Maar dat is geen verklaring voor de bloedingen in de ogen, zei de officier van justitie. Juist dat wijst op acuut en heftig geweld kort voor het overlijden van het kind.

Randy S. reageerde verslagen op de eis. "Ik kan het niet aan wat ik hier hoor." Hij beweerde onschuldig te zijn. Hij trof zijn kind op zijn buik aan in het bedje. "Ik pakte hem op, hij was helemaal slap en had een rare blik in de ogen", zei hij de rechters. Zijn advocaten bepleiten vrijspraak.

Op 12 januari volgt het vonnis.

Meer uit Binnenland

Stem op een Vrouw: ga samen met een andere vrouw stemmen

DEN HAAG (ANP) - Kiezers zouden bij de gemeenteraadsverkiezingen samen met een vrouw moeten gaan stemmen die dat nog niet doet, of een vrouw overtuigen naar de stembus te gaan. Die oproep doet Stem op een Vrouw om de genderkloof bij het opkomstpercentage te dichten. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2022 ging 57 procent van de mannen tegenover 44 procent van de vrouwen stemmen, is te zien op de site van ondezoeksbureau Ipsos.

2 uur geleden
Sinds 2017 zijn dertien kookadviezen voor drinkwater afgegeven

DEN HAAG (ANP) - Sinds 2017 is er dertien keer een grootschalig kookadvies voor drinkwater afgegeven in Nederland. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Er is sprake van een grootschalig kookadvies wanneer meer dan 10.000 wateraansluitingen zijn getroffen.

2 uur geleden
Brandweer redt persoon uit brandende woning in Zeewolde

ZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.

5 uur geleden
Honderden betogers bij pro-Koerdische demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.

13 uur geleden
Kaarsen en stilte bij pro-Koerdische demo Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.

14 uur geleden
Foodwatch neemt juridische stappen tegen Nestlé om babyvoeding

AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.

15 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in centrum Amsterdam om meerdere demo's

AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.

16 uur geleden