Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Negen jaar cel geëist voor doodschudden baby

Negen jaar cel geëist voor doodschudden baby

ZWOLLE (ANP) - Tegen een 32-jarige man uit Deventer is dinsdag in de rechtbank in Zwolle 9 jaar cel geëist voor het doodschudden van zijn stiefzoon. De acht maanden oude baby bezweek in het ziekenhuis aan de gevolgen van ernstig hersenletsel.

Op 9 februari 2018 werd alarm geslagen door stiefvader Randy S. Als de politie arriveert nemen ze de reanimatie van de baby over van een buurvrouw. Het kind heeft een extreem lage hartslag en in het ziekenhuis valt er niets te redden. Na vijf pogingen tot reanimatie overlijdt het kind aan de gevolgen van een ernstig hersentrauma. Volgens het Openbaar Ministerie is het slachtoffer ernstige hersenletsel toegebracht. "Het letsel liegt niet", zei de officier van justitie. De aangetroffen verwondingen zijn volgens de aanklager typisch voor het shakenbabysyndroom. Een forensisch arts van het NFI vergeleek het hersenletsel met dat bij de val van een balkon.

Er is een wil voor nodig om een kind op deze manier te schudden, zei de officier. Ze had het over 5 seconden lang hard en heftig schudden. "Daar is een aanzienlijke kracht voor nodig." Een medische oorzaak voor deze verwondingen is er niet, meende het OM. Een kinderarts kwam met het alternatief dat het kind een chronische bloeding tussen de hersenvliezen had. Maar dat is geen verklaring voor de bloedingen in de ogen, zei de officier van justitie. Juist dat wijst op acuut en heftig geweld kort voor het overlijden van het kind.

Randy S. reageerde verslagen op de eis. "Ik kan het niet aan wat ik hier hoor." Hij beweerde onschuldig te zijn. Hij trof zijn kind op zijn buik aan in het bedje. "Ik pakte hem op, hij was helemaal slap en had een rare blik in de ogen", zei hij de rechters. Zijn advocaten bepleiten vrijspraak.

Op 12 januari volgt het vonnis.

Meer uit Binnenland

Wisselvallig weer op komst in laatste weken van augustus

HOUTEN (ANP) - De laatste weken van augustus zijn naar alle waarschijnlijkheid natter dan de eerste weken. Weeronline meldt dat er af en toe buien over het land gaan trekken. Maar het droogteprobleem is niet zomaar opgelost, vreest het weerbureau.

4 uur geleden
Grote brand in appartementencomplex in Noord-Brabantse Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - In een appartementencomplex aan de Koning Willem-Alexanderlaan in het Noord-Brabantse Oosterhout is in de nacht van zaterdag op zondag een brand uitgebroken. Voor zover bekend zijn er geen gewonden. Het gebouw wordt op dit moment ontruimd.

9 uur geleden
Einde Tweede Wereldoorlog herdacht bij Indisch Monument

DEN HAAG (ANP) - Onder grote belangstelling is bij het Indisch Monument in Den Haag het einde van de Tweede Wereldoorlog in het Koninkrijk der Nederlanden herdacht tijdens de Nationale Herdenking 15 augustus 1945. Daarbij zijn ook alle slachtoffers herdacht van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting van voormalig Nederlands-Indië.

15 uur geleden
Ruim 4100 kilo zwerfafval en 79.242 peuken van strand geraapt

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarlijkse Beach Cleanup Tour hebben vrijwilligers 4175 kilo afval en 79.242 peuken van de Nederlandse stranden langs de Noordzee geraapt. Ruim 2000 vrijwilligers liepen afgelopen twee weken langs de stranden om zwerfafval te rapen, van Schiermonnikoog tot en met Cadzand.

18 uur geleden
Schrijver Peter Andriesse (85) overleden

DEN HAAG (ANP) - Schrijver Peter Andriesse is op 85-jarige leeftijd overleden. Zijn familie meldt dat zaterdag in een overlijdensadvertentie in NRC. Hij overleed al op 1 augustus.

18 uur geleden
A12 in Den Haag weer vrij na XR-blokkade

DEN HAAG (ANP) - Bestuurders mogen de A12 bij Den Haag weer op nadat Extinction Rebellion de toegang daartoe had geblokkeerd. Rijkswaterstaat meldt dat de rijbaan richting Utrecht weer is vrijgegeven.

19 uur geleden
Politie beëindigt demonstratie A12 Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft de demonstratie van Extinction Rebellion (XR) op de Utrechtsebaan in Den Haag beëindigd. Activisten werden naar een bus gestuurd. De activisten die niet zelf naar de bus wilden lopen, werden door agenten erheen gedragen, zo is te zien op een livestream van XR.

20 uur geleden