Negen doden bij schietpartij in Indianapolis
INDIANAPOLIS (ANP) - Bij een schietpartij in de Amerikaanse stad Indianapolis zijn volgens de politie negen doden en meerdere gewonden gevallen. De schutter heeft zichzelf van het leven beroofd, zei een woordvoerster tegen de media.
Een zwaar gewapende man opende laat op de avond het vuur voor en in een van de grootste vestigingen van pakketbezorger FedEx. Hij doodde zeker acht mensen. Over zijn motieven is niets bekend, mogelijk hebben die te maken met het bedrijf.
Gewonden zijn afgevoerd naar meerdere ziekenhuizen in de omgeving van het bedrijf dat vlakbij de luchthaven van Indianapolis staat. Bij de vestiging werken in totaal 4500 mensen.
De VS worden vaak opgeschrikt door dergelijke incidenten. Voor Indianapolis is het dit jaar al de vierde keer. Eind januari, half februari en half maart waren er ook dergelijke schietpartijen.
Meer uit Buitenland
ADDIS ABEBA/NEW YORK (ANP/RTR) - Ethiopië heeft in een brief aan de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties geëist dat het buurland Eritrea zijn troepen terugtrekt uit Ethiopië. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken Gedion Timothewos laat de aanwezigheid van Eritrese troepen op het grondgebied van Ethiopië geen andere keuze dan dat het land zich tegen Eritrea verdedigt.
6 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - Zeker drie Saudische burgers zijn om het leven gekomen bij aanvallen op de luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad. Dat meldt de burgerluchtvaartautoriteit.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Burgemeester Zohran Mamdani van New York gaat van de Amerikaanse president Donald Trump eisen dat immigratiedienst ICE alle handhavingsacties in de stad staakt. Dat schreef Mamdani donderdag op X, nadat ICE een man in New York zou hebben neergeschoten.
5 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".
14 uur geleden