Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Negen aanklachten tegen presidentszoon Hunter Biden

Negen aanklachten tegen presidentszoon Hunter Biden

LOS ANGELES (ANP) - Hunter Biden, de zoon van de Amerikaanse president Joe Biden, is donderdag in Los Angeles aangeklaagd voor belastingontwijking. De 53-jarige zou hebben verzuimd 1,4 miljoen dollar (bijna 1,3 miljoen euro) aan belasting te betalen, terwijl hij er volgens justitie een extravagante levensstijl op nahield.

Van de negen aanklachten worden er onder de Amerikaanse belastingwet zes gezien als overtredingen en drie als misdrijven. Als hij op alle punten schuldig wordt bevonden, hangt de presidentszoon een gevangenisstraf van zeventien jaar boven het hoofd.

De aanklagers schrijven in de aanklacht dat Biden in 2018 772.000 dollar in cash opnam, 383.000 dollar aan "betalingen aan vrouwen" deed en ruim 150.000 dollar uitgaf aan kleding en accessoires. "Maar de beklaagde heeft geen enkel deel van zijn geld gebruikt om belasting te betalen."

Biden was er enkele maanden geleden op grote lijnen uit met het OM over een deal waarin hij schuld zou bekennen aan twee belastingmisdrijven en een vuurwapenovertreding zou toegeven. Hierdoor zou hij gevangenisstraf ontlopen. Een federale rechter weigerde toen die deal goed te keuren.

In papierwerk rond de afspraken dat openbaar werd, claimde Biden in 2017 en 2018 in totaal zo'n 4 miljoen dollar te hebben verdiend, onder meer door werk voor een Oekraïens energiebedrijf en een Chinese private equity-firma. Republikeinen beweren dat hij alleen zulke grote bedragen kon verdienen door zijn zakenpartners in contact te brengen met zijn vader en beschuldigen Joe en Hunter Biden van machtsmisbruik.

Meer uit Buitenland

Iran sluit Straat van Hormuz geheel af na Amerikaanse aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft aangekondigd de Straat van Hormuz volledig te sluiten na recente Amerikaanse aanvallen op doelen in het zuiden van het land. Dit blijkt uit een door Iraanse staatsmedia verspreide verklaring.

3 uur geleden
Franse zanger Patrick Bruel aangeklaagd voor verkrachting

NANTERRE (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt aangeklaagd voor verkrachting, poging tot verkrachting, aanranding en seksuele intimidatie. Dat meldt de rechter in Nanterre.

6 uur geleden
Paus zegent hoogste toren Sagrada Família in Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft woensdagavond de hoogste toren van de Sagrada Família in Barcelona gezegend. Dat deed de kerkelijk leider tijdens een grote mis in de nog niet voltooide basiliek.

6 uur geleden
Voor de tweede dag op rij onlusten in Noord-Ierland

BELFAST (ANP) - Opnieuw zoeken demonstranten in Noord-Ierland de confrontatie met de politie op. Dinsdag vernielden relschoppers daar ook al op verschillende plekken voertuigen en huizen, uit onvrede over het migratiebeleid en een steekincident in Belfast, een dag eerder. Het slachtoffer van die daad raakte een oog kwijt en raakte zwaargewond.

7 uur geleden
Paus in wereldberoemde Sagrada Família in Barcelona

BARCELONA (ANP) - Paus Leo XIV is aangekomen in de wereldberoemde kathedraal La Sagrada Família in Barcelona. Het bezoek is op de vijfde dag van zijn rondreis door Spanje.

8 uur geleden
Poetin tekent onteigeningswet die gevluchte critici raakt

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een wet getekend waarmee het mogelijk wordt critici die het land zijn ontvlucht te onteigenen. Dat schrijft The Moscow Times. De wet moet van kracht gaan per 1 september.

9 uur geleden
Miljardair Gates zegt beperkt contact met Epstein te hebben gehad

WASHINGTON (ANP/AFP) - De miljardair en filantroop Bill Gates heeft tegenover een onderzoekscommissie verklaard geen kennis te hebben gehad van misdaden die de investeerder Jeffrey Epstein (1953-2019) pleegde. Ook zei hij dat hij niet is ingegaan op pogingen van Epstein vriendschappelijke relaties te onderhouden.

11 uur geleden