Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Negen aanklachten tegen presidentszoon Hunter Biden

Negen aanklachten tegen presidentszoon Hunter Biden

LOS ANGELES (ANP) - Hunter Biden, de zoon van de Amerikaanse president Joe Biden, is donderdag in Los Angeles aangeklaagd voor belastingontwijking. De 53-jarige zou hebben verzuimd 1,4 miljoen dollar (bijna 1,3 miljoen euro) aan belasting te betalen, terwijl hij er volgens justitie een extravagante levensstijl op nahield.

Van de negen aanklachten worden er onder de Amerikaanse belastingwet zes gezien als overtredingen en drie als misdrijven. Als hij op alle punten schuldig wordt bevonden, hangt de presidentszoon een gevangenisstraf van zeventien jaar boven het hoofd.

De aanklagers schrijven in de aanklacht dat Biden in 2018 772.000 dollar in cash opnam, 383.000 dollar aan "betalingen aan vrouwen" deed en ruim 150.000 dollar uitgaf aan kleding en accessoires. "Maar de beklaagde heeft geen enkel deel van zijn geld gebruikt om belasting te betalen."

Biden was er enkele maanden geleden op grote lijnen uit met het OM over een deal waarin hij schuld zou bekennen aan twee belastingmisdrijven en een vuurwapenovertreding zou toegeven. Hierdoor zou hij gevangenisstraf ontlopen. Een federale rechter weigerde toen die deal goed te keuren.

In papierwerk rond de afspraken dat openbaar werd, claimde Biden in 2017 en 2018 in totaal zo'n 4 miljoen dollar te hebben verdiend, onder meer door werk voor een Oekraïens energiebedrijf en een Chinese private equity-firma. Republikeinen beweren dat hij alleen zulke grote bedragen kon verdienen door zijn zakenpartners in contact te brengen met zijn vader en beschuldigen Joe en Hunter Biden van machtsmisbruik.

Meer uit Buitenland

Franse staatssecretaris laakt George Clooneys Franse paspoort

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.

32 minuten geleden
Overleg VS, Oekraïne en westerse landen over toekomst Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben overlegd met topdiplomaten uit Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Dat zegt de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff, die eraan toevoegt dat het ging over de vervolgstappen in de vredesonderhandelingen voor Oekraïne.

1 uur geleden
Trump: bouw triomfboog in Washington begint binnen twee maanden

WASHINGTON (ANP) - De bouw van een triomfboog nabij het Lincoln Memorial in Washington begint volgens de Amerikaanse president Donald Trump "ergens in de komende twee maanden". Dat zei hij in een telefonisch interview met Politico. Het monument moet een centraal onderdeel vormen van de viering van het 250-jarig bestaan van de VS in 2026.

1 uur geleden
WaPo: immigratiedienst VS plant werving onder wapenliefhebbers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE is van plan om in één jaar tijd 100 miljoen dollar (ongeveer 85,2 miljoen euro) uit te geven aan het werven van nieuwe medewerkers. De campagne richt zich op voorstanders van wapenbezit en militaire enthousiastelingen. Dat meldt The Washington Post.

2 uur geleden
Oekraïne noemt Russische bewijsvideo 'lachwekkend'

KYIV (ANP/RTR) - De beelden die Rusland naar buiten bracht van de vermeende droneaanval op een buitenverblijf van Vladimir Poetin in Novgorod zijn "lachwekkend". Dat zegt een woordvoerder van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken. "Het feit dat het ze twee dagen duurde om hiermee te komen en dit vervolgens willen presenteren als bewijs - dat alleen al laat zien dat ze niet eens het verzinnen van een verhaal serieus nemen."

3 uur geleden
Poetin in nieuwjaarstoespraak: Rusland zal de oorlog winnen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal de oorlog in Oekraïne winnen. Dat zei president Vladimir Poetin in zijn jaarlijkse nieuwjaarstoespraak, die traditioneel kort voor het ingaan van het nieuwe jaar op televisie wordt uitgezonden. Het oostelijkste deel van Rusland, het schiereiland Kamtsjatka, ging om 13.00 uur Nederlandse tijd als eerste gebied in Rusland het nieuwe jaar in. Later wordt de toespraak uitgezonden in de tien andere tijdzones die Rusland beslaat.

6 uur geleden
Xi herhaalt in nieuwjaarstoespraak wens om Taiwan in te lijven

BEIJING (ANP/AFP) - In zijn nieuwjaarstoespraak tot het Chinese volk heeft president Xi Jinping zijn lof uitgesproken voor zijn landgenoten en hun inzet voor China en de Chinese belangen. Ook zei hij dat China zich wil blijven inzetten voor "wereldvrede en het bouwen van een gemeenschap met een gedeelde blik op de toekomst van de mensheid". Xi: "Laten we voorwaarts treden, moedig, vitaal en energiek als paarden, en vechten voor onze dromen en ons geluk."

7 uur geleden