Negen aanklachten tegen presidentszoon Hunter Biden
LOS ANGELES (ANP) - Hunter Biden, de zoon van de Amerikaanse president Joe Biden, is donderdag in Los Angeles aangeklaagd voor belastingontwijking. De 53-jarige zou hebben verzuimd 1,4 miljoen dollar (bijna 1,3 miljoen euro) aan belasting te betalen, terwijl hij er volgens justitie een extravagante levensstijl op nahield.
Van de negen aanklachten worden er onder de Amerikaanse belastingwet zes gezien als overtredingen en drie als misdrijven. Als hij op alle punten schuldig wordt bevonden, hangt de presidentszoon een gevangenisstraf van zeventien jaar boven het hoofd.
De aanklagers schrijven in de aanklacht dat Biden in 2018 772.000 dollar in cash opnam, 383.000 dollar aan "betalingen aan vrouwen" deed en ruim 150.000 dollar uitgaf aan kleding en accessoires. "Maar de beklaagde heeft geen enkel deel van zijn geld gebruikt om belasting te betalen."
Biden was er enkele maanden geleden op grote lijnen uit met het OM over een deal waarin hij schuld zou bekennen aan twee belastingmisdrijven en een vuurwapenovertreding zou toegeven. Hierdoor zou hij gevangenisstraf ontlopen. Een federale rechter weigerde toen die deal goed te keuren.
In papierwerk rond de afspraken dat openbaar werd, claimde Biden in 2017 en 2018 in totaal zo'n 4 miljoen dollar te hebben verdiend, onder meer door werk voor een Oekraïens energiebedrijf en een Chinese private equity-firma. Republikeinen beweren dat hij alleen zulke grote bedragen kon verdienen door zijn zakenpartners in contact te brengen met zijn vader en beschuldigen Joe en Hunter Biden van machtsmisbruik.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.
13 minuten geledenLIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
58 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens een politiebron zestien doden gevallen, vooral kinderen. Daarnaast zouden 73 gewonden naar een ziekenhuis zijn gebracht.
1 uur geledenRICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
4 uur geleden