Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Negen aanhoudingen voor rellen na wedstrijd NAC - Willem II

Negen aanhoudingen voor rellen na wedstrijd NAC - Willem II

BREDA (ANP) - De politie heeft vrijdagavond in Breda negen mensen aangehouden na de voetbalwedstrijd tussen NAC Breda en Willem II. Zij worden verdacht van het niet voldoen aan een bevel of vordering, het plegen van openlijk geweld, mishandeling en vernieling. Vier agenten raakten lichtgewond.

De politie meldt dat er "een grote groep mannen, in zwart gekleed en met bivakmutsen op" uit was op rellen na de wedstrijd. Burgemeester Paul Depla van Breda zegt tegen Omroep Brabant dat zij allen een stadion- en een omgevingsverbod hadden. Hij vindt het "in- en intriest" dat deze groep het verpest voor supporters die zich wel kunnen gedragen. "Daar moeten we een oplossing voor gaan vinden", aldus Depla.

De groep gebruikte geweld tegen de Mobiele Eenheid (ME) en er werd met vuurwerk gegooid richting agenten. In het stadion werd brand gesticht toen supporters van Willem II in het vak werden gehouden totdat ze veilig konden vertrekken. Toen de groep niet reageerde op waarschuwingen om weg te gaan, heeft de ME ingegrepen. Later werd nog een verdachte aangehouden in een supportersbus van Willem II, die op weg was terug naar Tilburg.

Aangifte

Tijdens de acties en aanhoudingen raakten vier agenten lichtgewond. Een politieman heeft last van een piep in zijn oor omdat er vuurwerk vlak bij hem ontplofte. De agenten hebben aangifte gedaan. Ook onder de relschoppers vielen gewonden. Vier mensen zijn gebeten door politiehonden. Twee van hen zijn hiervoor behandeld door ambulancepersoneel.

Zes verdachten mochten weer gaan nadat ze een boete hadden gekregen. Drie verdachten zitten nog vast.

Meer uit Voetbal

PSG ziet Dembélé, Hakimi en Mendes weken wegvallen door blessures

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain is zwaar gehavend uit de met 2-1 verloren clash met Bayern München in de Champions League gekomen. Ousmane Dembélé, Achraf Hakimi en Nuno Mendes hebben blessures opgelopen en zullen meerdere weken aan de kant staan, bevestigt de club uit Parijs.

1 uur geleden
FC Utrecht heeft Van der Hoorn terug voor Europees duel met Porto

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag voor het thuisduel met FC Porto in de Europa League weer een beroep doen op de herstelde verdediger Mike van der Hoorn. Dat zei Jans een dag voor de wedstrijd in Stadion Galgenwaard.

1 uur geleden
Stadion San Siro officieel eigendom van Inter en AC Milan

MILAAN (ANP/AFP) - Internazionale en AC Milan zijn officieel eigenaar van stadion San Siro. De voetbalclubs namen het stadion, dat officieel Stadio Giuseppe Meazza heet, voor 197 miljoen euro over van de stad Milaan om een nieuw stadion te kunnen bouwen.

2 uur geleden
Wereldvoetbalbond FIFA introduceert jaarlijkse vredesprijs

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA introduceert een jaarlijkse vredesprijs. Voorzitter Gianni Infantino reikt de eerste zogenoemde 'FIFA Peace Prize - Football Unites the World' uit op 5 december tijdens de loting in Washington DC voor het WK voetbal van 2026. Dat maakte de FIFA woensdag bekend.

2 uur geleden
Vitesse neemt afscheid van Braasch in technisch hart

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft afscheid genomen van Timo Braasch, de Duitser die de laatste maanden deel uitmaakte van het technisch hart van de eerstedivisionist. Er waren vraagtekens rond de positie van Braasch, die ook medeaandeelhouder is van de Arnhemse club, die pas na ingrijpen van de rechter aan het seizoen mocht beginnen. Vitesse was met succes in beroep gegaan tegen de intrekking van de proflicentie door de KNVB.

3 uur geleden
Spurs ondersteunt door zaakwaarnemer bedreigde verdediger Udogie

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur heeft verklaard verdediger Destiny Udogie in alle opzichten te ondersteunen, nadat bekend is geworden dat de Italiaan begin september is bedreigd met een vuurwapen. Volgens Britse media is de verdachte zijn voormalige zaakwaarnemer die maandag is gearresteerd.

5 uur geleden
Spaans international Le Normand loopt 'ernstige' knieblessure op

MADRID (ANP) - Atlético-verdediger Robin Le Normand heeft dinsdag in het Champions League-duel met het Belgische Union Sint-Gillis een "ernstige" knieblessure opgelopen. Dat meldt de Madrileense voetbalclub op de website.

6 uur geleden