Negatieve rente vanaf een ton voor particulieren bij Volksbank
UTRECHT (ANP) - De Volksbank rekent vanaf 1 juli 2021 bij de spaarrekeningen van particulieren 0,5 procent rente per jaar over het bedrag dat hoger is dan 100.000 euro. De grens waarboven negatieve rente wordt gerekend ligt momenteel op 250.000 euro. Het gaat om de merken SNS, ASN Bank en RegioBank.
De Volksbank voert de rentewijziging door vanwege de aanhoudende lage en negatieve rentes in de financiële markt. De bank moet in veel gevallen een rentevergoeding betalen over het spaargeld dat bij financiële instellingen is ondergebracht, waaronder bij de Europese Centrale Bank.
Particulieren blijven sparen ondanks de historisch lage rente. De Volksbank ziet zelfs een toename in spaargelden door de coronacrisis. Tot een saldo van 25.000 euro ontvangen particulieren een variabele rente van 0,01 procent.
Ook ABN AMRO en ING kondigden onlangs aan om al vanaf een lager spaarsaldo negatieve rente te gaan rekenen vanaf juli 2021. Klanten van ING moeten over het bedrag boven 100.000 euro 0,5 procent rente betalen. Klanten van ABN AMRO betalen vanaf 150.000 euro een half procent rente.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - 's Werelds grootste muziekconcern, Universal Music Group (UMG), onderneemt actie om zijn beurswaarde op te krikken. Het bestuur wil onder andere de helft van zijn belang in streamingdienst Spotify verzilveren en aandeelhouders belonen met de opbrengst. Het bedrijf achter de platenlabels voor artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish kreeg eerder deze maand een ongevraagd overnamebod van de activistische belegger Bill Ackman. Met de aangekondigde ingreep lijkt het bedrijf die poging af te willen slaan.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De financiële gevolgen van de groengaswet zijn nog onvoldoende bekend en zullen de komende jaren naar verwachting leiden tot aanzienlijk hogere gasrekeningen voor huishoudens, waarschuwt Essent op basis van eigen onderzoek.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de kandidaat van president Donald Trump voor het voorzitterschap van de Federal Reserve, heeft een belangrijke procedurele horde genomen. Hij kreeg de steun van de Senaatscommissie voor Bankzaken, waarmee de weg vrijkomt voor zijn mogelijke opvolging van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell in de komende weken.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips is woensdag flink lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Een Amerikaanse concurrent van Philips maakte bekend "aanzienlijke stijgingen" in de kosten te zien en verwacht dat dit de rest van het jaar zo blijft. Het sentiment in Amsterdam was negatief met vooral rode cijfers.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - China wil dat een EU-wetsvoorstel om voor bepaalde industrieën meer in Europa te kopen, wordt aangepast. Volgens het ministerie van Handel is het wetsvoorstel discriminerend en in overtreding met internationale handelsregels.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP) - Duitse consumenten waren in april 2,9 procent meer kwijt aan hun dagelijkse uitgaven dan een jaar eerder. Daarmee was de inflatie deze maand hoger dan in maart, toen het gemiddelde prijspeil met 2,7 procent steeg. Voornamelijk energie werd duurder, doordat de Iranoorlog voor sterk gestegen prijzen voor olie, gas en fossiele brandstoffen heeft gezorgd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde woensdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Eindhovense fabrikant, die chips en halfgeleiders maakt voor auto's, industriële systemen en slimme apparaten, zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal. Ook de verwachtingen voor de resultaten in het huidige kwartaal vielen hoger uit dan kenners hadden verwacht. Het aandeel werd 23,5 procent meer waard.
2 uur geleden