Negatieve Covid-test voor NL'ers niet meer nodig in Griekenland
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders hoeven bij aankomst in Griekenland niet langer een negatieve Covid-19-test te overleggen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Nederland is geschrapt van de lijst met landen waarvoor deze maatregel geldt.
Nederlanders moesten vanaf 17 augustus een verklaring van een negatieve test afgeven bij aankomst in Griekenland. Zo'n verklaring mocht hooguit 72 uur oud zijn. De regel gold ook voor Nederlanders die over land Griekenland binnenkwamen.
De Griekse krant Ekathimerini meldde eind vorige week dat de reisrestricties voor de meeste landen met drie weken worden verlengd. In verband met het toenemende aantal besmettingen zijn opnieuw maatregelen ingesteld in onder meer de hoofdstad Athene en enkele eilanden die populair zijn bij toeristen.
Het Griekse beleid werd eind mei aangekondigd. De Griekse autoriteiten baseerden zich daarbij op gegevens van het Europese luchtvaartagentschap EASA, dat een lijst bijhoudt met luchthavens die zich bevinden in gebieden waar de kans op overdracht van het virus groot zou zijn. Daar stonden toen ook de belangrijkste Nederlandse vliegvelden op, bijvoorbeeld Schiphol.
Het ministerie van Buitenlandse zaken meldt in een geüpdatete reisadvies dat Nederlanders wel nog altijd uiterlijk 24 uur voor aankomst een formulier moeten invullen met details over hun verblijf. In heel Griekenland zijn mondkapjes verplicht in het openbaar vervoer, winkels, banken, taxi’s, liften en alle andere openbare ruimten. Wie de mondkapjesplicht in Griekenland overtreedt, riskeert een boete van 150 euro.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.
5 uur geleden