Neersteken meisje (10) in Zweden waarschijnlijk geen terrorisme
GÖTEBORG (ANP) - De politie in de Zweedse stad Göteborg gaat ervan uit dat het steekincident waarbij een 10-jarig Nederlands meisje zwaargewond raakte geen terreurdaad was. De politie in Zweden zegt verder tegen het ANP dat het meisje uit de regio Amsterdam komt. Ze werd rond 12.30 uur in een park in het centrum van Göteborg neergestoken, haar 70-jarige oma raakte gewond aan haar arm toen ze probeerde het meisje te beschermen.
De verdachte is een man van rond de 35 jaar, bevestigt een woordvoerder van het Zweedse Openbaar Ministerie tegen het ANP. Het OM zegt dat om 15.00 uur een hoorzitting dient om de man langer in hechtenis te kunnen houden. Verder kon het OM niets zeggen over de zaak. Volgens de Zweedse omroep SVT is de man eerder veroordeeld voor diefstal en mishandeling en heeft hij een gevangenisstraf van drie jaar uitgezeten.
"We onderzoeken nog of het een terreurdaad is, maar we gaan er nu van uit dat het een op zichzelf staand incident was", aldus een politiewoordvoerder tegen de krant Dagens Nyheter. De man wordt verdacht van poging tot doodslag.
Geen verband
Het Nederlandse meisje was in Zweden op bezoek bij haar Zweedse grootouders. Volgens de politie is er geen verband tussen de 35-jarige verdachte en het meisje. "Vermoedelijk was zij een willekeurig slachtoffer", aldus de politie.
De verdachte is direct na het incident opgepakt. Hij werd overmeesterd door omstanders die ingrepen en hem naar de grond werkten, melden lokale media.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de Grote Kerk in Den Haag vieren politici dat het precies tachtig jaar geleden is dat het parlement voor de eerste keer na de Tweede Wereldoorlog weer bijeenkwam. Ook koning Willem-Alexander en prinses Amalia zijn donderdagochtend aanwezig bij de Bijzondere Verenigde Vergadering van de Eerste en de Tweede Kamer samen.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gaat donderdag in Brussel pleiten voor sancties tegen Soedan. Dat gaat hij doen tijdens de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. "Ik denk dat we het er wel over eens zijn dat we in ieder geval de hoofddaders van het gruwelijke geweld in Soedan moeten aanpakken", zei hij voor het begin van de vergadering in Brussel. Het opleggen van sancties tegen hen is "wel het minste wat we kunnen doen", zei Van Weel.
38 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft eerder deze week vijf mannen opgepakt op verdenking van subsidiefraude rondom aardbevingsschade in Groningen. Ze zouden onterecht ruim driehonderd subsidieaanvragen hebben ingediend en daarmee meer dan 1 miljoen euro hebben ontvangen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt een bedenktijd in te voeren voor mensen die grond willen kopen. Dat zou malafide grondspeculatie kunnen tegengaan, schrijft demissionair minister van Ruimtelijke Ordening Mona Keijzer in een brief aan de Tweede Kamer. Keijzer wil ook informatie over dubieuze grondhandel delen op overheidswebsites en sociale media.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op het plein bij evenementencentrum Ahoy in Rotterdam demonstreren enkele tientallen leden van verschillende actiegroepen tegen de jaarlijkse wapenbeurs NIDV Exhibition for Defence and Security (NEDS).
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat zijn woensdag en in de nacht van woensdag op donderdag uitgerukt voor de eerste strooiactie van het najaar. Er is gestrooid in het noorden, het oosten en een deel van Limburg. In totaal gaat het donderdagochtend om 735.211 kilo strooizout.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat meer geld steken in de preventie van hiv-besmettingen. Dat laat zorgwethouder Alexander Scholtes weten in reactie op een bericht van Stichting hiv monitoring (SHM) van Amsterdam UMC. Daaruit blijkt dat het aantal nieuwe gevallen van hiv niet meer daalt en dat het mogelijk gaat stijgen.
3 uur geleden