Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neerslagtekort nog groot ondanks hevige buien

Neerslagtekort nog groot ondanks hevige buien

LELYSTAD (ANP) - Het neerslagtekort in Nederland blijft nog altijd groot, ondanks de hevige buien en zelfs wolkbreuken van vorige week. De regen heeft de grondwaterstand op sommige plekken enigszins verbeterd, maar in het zuiden en oosten van het land is die stand nog steeds veel te laag. De Landelijke Coördinatiecommissie Waterverdeling (LCW) voorziet dat de vraag naar zowel drink- als sproeiwater de komende weken gaat toenemen. Er blijft daarom sprake van een 'dreigend watertekort', staat in de woensdag verschenen droogtemonitor.

Het neerslagtekort bedraagt op dit moment 166 millimeter en dat is precies gelijk aan het tekort van eind juni in het recorddroge jaar 1976. Vanaf komend weekeinde verwachten weerkundigen dagelijks wel wat regen, maar het regent zeker niet overal. De kans op veel regen is klein. Voor juli wordt normaal weer voorzien", aldus de droogtemonitor. 2020 blijft voorlopig behoren tot droogste jaren ooit.

De waterstand in de Rijn is van heel laag naar normaal gegaan dankzij veel regen in het Duitse stroomgebied. De binnenvaart heeft nu geen problemen met laagwater. De waterstand van de Maas is laag en daalt nog verder. In de Maas zijn al maatregelen genomen om het water langer vast te houden. Er zijn geen problemen met de drinkwatervoorziening, maar zuinigheid met drinkwater is wel nodig.

Meer uit Binnenland

Standbeeld Aletta Jacobs in centrum van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.

3 uur geleden
Drukste spits van het jaar: 1100 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - De avondspits van dinsdag is de drukste spits tot nu toe in 2026. Volgens de verkeersinformatie van de ANWB stond er rond 17.30 uur zo'n 1100 kilometer file. Niet eerder dit jaar waren vertragingen door files zo groot.

5 uur geleden
Drenthe geeft geld voor studie naar betere bescherming tegen wolf

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe geeft een subsidie van 148.000 euro voor onderzoek naar een nieuwe technologie die kan helpen bij het beschermen van grazers in gebieden waar veel wolven voorkomen. In die pilot worden onder meer automatische beeldherkenning en middelen om wolven af te schrikken gecombineerd met een systeem waarbij vroegtijdig voor de wolf wordt gewaarschuwd.

6 uur geleden
Waterpeil stijgt door regen, maar gevolgen droogte nog voelbaar

DEN HAAG (ANP) - Door de regen in de afgelopen twee weken stroomt weer meer water door de Rijn en de Maas, meldt Rijkswaterstaat in de nieuwste droogtemonitor, maar ondanks de stijging blijft de afvoer in de grote rivieren laag voor de tijd van het jaar.

7 uur geleden
Aangevallen dierenverzorgster Beekse Bergen overleden

HILVARENBEEK (ANP) - De dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval, is dinsdag aan haar verwondingen overleden. "Haar overlijden raakt ons allemaal diep en we leven intens mee met haar familie, vrienden en naasten", aldus de dierentuin in een verklaring.

7 uur geleden
Spullen van vermiste kitesurfer gevonden, zoekactie stopt

SCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht naar de 18-jarige man is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.

9 uur geleden
OM-medewerker aangehouden, onder meer om verkiezingsfraude

UTRECHT (ANP) - Een 38-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van verkiezingsfraude, ambtelijke corruptie, computervredebreuk, valsheid in geschrifte en schending van het ambtsgeheim. De verdachte bekleedt naast zijn werk bij het OM een politieke functie in Oost-Brabant.

9 uur geleden